You are currently viewing MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – FINÁLE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – FINÁLE

Otvárajte trezory, vezieme zlato!

CBK KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 55:48 (29:30)

A majstrom Slovenska sa stáááva…… Družstvo CBK Košice! Dievčatá to dokázali! Hoci takmer všetci favorizovali na titul Ružomberčanky, ktoré sa od zápasu k zápasu zlepšovali, nakoniec zlaté medaily zavesili dievčatám nášho klubu. Radosť z majstrovskej trofeje bola neopísateľná a nemala konca-kraja. Za najlepšiu hráčku nášho družstva vyhlásili kapitánku Tamarku Mantičovú. Do all-stars turnaja vybrali z CBK Emilly Kováčik.

V stretnutí sme mali vydarený úvod, keď sme sa po dvoch košoch Tamarky Mantičovej (jedna trojka) ujali vedenia 5:2, no potom sa začala prejavovať herná prevaha Ružomberka, keďže Alex Czakóová nastúpila so sebazaprením na prvú štvrtinu. Obetovala sa pre kolektív, za čo si zaslúži veľkú pochvalu. Po šesťminútovom uragáne bolo razom 9:20 a s našim družstvom to nevyzeralo ružovo. Tamarka Mantičová ako správna kapitánka však v pravý čas zabrala a zmiernila stratu po prvej štvrtine na rozdiel 9 bodov. V druhej štvrtine sme však od úvodu spustili uragán my, keď sa 8 bodmi blysla Emilly Kováčik a skóre sa začalo vyrovnávať. Do šatní sme tak išli už iba s jednobodovou stratou. Po prestávke sa už priebežný stav začal preklápať na našu stranu. To už začala pod ružomberským košom dominovať dvojica Tami Juhászová s Viki Pulíkovou Hrehovou. Od 14. minúty druhej štvrtiny (25:28) do 26. minúty štvrtej štvrtiny (43:38) zaznamenali obe dievčatá 16 bodov a do ich streleckého koncertu sa primiešala dôležitým košom na záver tretej štvrtiny (39:36) Viki Perekstová. Na začiatku štvrtého dejstva sme viedli už o deväť bodov (47:38), no Liptáčky sa tiež nevzdávali a 2:20 min. pred koncom začala dráma vrcholiť (47:45)! Následne Saška Ruščáková dvoma trestnými hodmi upokojila naše družstvo a posledná minúta stretnutia už opäť patrila Tamarke Mantičovej. Kým finále odštartovala piatimi bodmi, ukončila ho pre zmenu štyrmi a konečný výsledok stanovila Viki Pulíková Hrehová. Následne už vybuchol gejzír žlto-čiernej radosti.

CBK: Mantičová 15/6 (1 trojka), Juhászová 10/2, Pulíková-Hrehová 10, Kováčik 8, Ruščáková 4/2, Petrová 2, Orbanová 2, Želinská 2, Perekstová 2, Czakóová, Mazáková. NAJVIAC BODOV MBK: Praženicová 14/6, Malá 13/2 (1 trojka). TROJKY: 1 – 1, TH: 22/10 – 23/15. ŠTVRTINY: 13:22, 16:8, 10:6, 16:12.