You are currently viewing Majstrovská bodka, dočkala sa aj Paťka

Majstrovská bodka, dočkala sa aj Paťka

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE-ŤAHANOVCE – BM JUNIOR UKF NITRA 82:39 (52:35)

Záverečný duel našich starších mini na majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch sa niesol na majstrovskej vlne. Ešte si ani hráčky oboch tímov nestihli dokričať trikrát zdar, zdar, zdar a na svetelnej tabuli už svietilo 12:0 pre naše dievčatá…

Ak by sme v takom štýle pokračovali ďalej, nik nepochybuje o tom, že skóre by narástlo do obrovských rozmerov. Očakávaný uragán na začiatku zápasu vytvoril dostatočný priestor na to, aby príležitosť dostali všetky dievčatá z lavičky. Najmladšie babenky CBK síce nasledujúce štvrtiny prehrali, ale získali dôležité ostrohy, ešte viac sa nadýchali atmosféry majstrovstiev Slovenska a najmä sa splnil hlavný cieľ dňa. Svojho premiérového koša na šampionáte sa dočkala aj Paťka Borovská. A prišiel ozaj štýlovo – po 15 sekundách otvorila skóre druhého polčasu. Strelecky sa presadilo až 14 dievčat. Aj tento fakt svedčí o tom, v akej pohode sme dohrávali tento šampionát.

Body CBK: Martinka Maliarová 14, Kvetka Bačová 10/2, Tesy Daňková 10, Laura Mrázová 9/1, Radka Nigutová 6, Janka Pavlíková 6, Maťka Kreithová 6, Ninka Dzurová 4, Naty Tomajková 4, Ľubka Trusová 4, Radka Širilová 4/2, Viki Forgáčová 2, Paťka Borovská 2, Emmka Daňková 1/1. TH: 6/11. Štvrtiny: 33:10, 8:9, 11:16, 30:4.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Nebavme sa o výsledku, lebo ten nebol v tomto prípade až taký dôležitý. V zápase som dala väčší priestor o rok mladším, ktoré na palubovke viedli 1-2 staršie dievčatá. Chcela som vidieť, čo už ovládajú a čo majú zlepšiť, aby sa dostali na jednu úroveň s ostatnými. Videla som ich nedostatky, na ktorých treba popracovať. Zápas v tomto smere splnil očakávania.“