You are currently viewing M SR – Veľmi dôležité tretie víťazstvo

M SR – Veľmi dôležité tretie víťazstvo

CBK Košice – MBK Ružomberok 67:43 (43:19). Štvrtiny: 21:15, 22:4, 12:14, 12:10.

Vraví sa, že tretí zápas na turnaji býva jeden z najťažších. Obhajkyne prvenstva z CBK Košice ho však zvládli rutinérsky. Nevyhli sa síce menšiemu zaváhaniu, no v konečnom dôsledku to na ďalšom víťaznom kroku za majstrovskou trofejou nemalo najmenší vplyv.

Košičanky začali lepšie, rýchlo sa ujali vedenia, no potom po viacerých nevydarených sóloakciách Ružomberčanky nielen stiahli náskok, ale dokonca v 7. min. sa na pár sekúnd ujali vedenia 13:12. Žlto-čierne tak vôbec po prvý raz na turnaji prehrávali. Hráčky CBK však znovu zapli na vyšší prevodový stupeň, začali lepšie kombinovať a stretnutie sa dostalo do starých koľají. Dievčatá zabrali hlavne v druhej štvrtine, v ktorej zvalcovali súperky a vypracovali si rozhodujúci náskok. Ďalšie dve štvrtiny síce boli vyrovnané, no trénerka už šetrila opory na večerný rozhodujúci duel s Piešťanmi, ktorý rozhodne o majsterkách Slovenska. I tak však kočky bez väčších problémov ustrážili víťazstvo.

Body CBK: Tesi Daňková 13/1, Radka Nigutová 10, Janka Pavlíková 8, Laura Mrázová 8, Maťka Maliarová 8/2, Tami Kostíková 6, Ninka Dzurová 6, Maťa Kreithová 4, Kvetka Bačová 2, Ejmy Petrová 2.