You are currently viewing M-SR STARŠIE ŽIAČKY – FINÁLE.  V dráme predĺženia sa od nás odklonilo šťastie

M-SR STARŠIE ŽIAČKY – FINÁLE. V dráme predĺženia sa od nás odklonilo šťastie

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 55:56 PP (50:50, 25:31)

Majstrovstvá Slovenska starších žiačok U15 vyvrcholili finálovým zápasom ako sa patrí. Nechýbali mu emócie, výborná atmosféra i dramatická koncovka. Škoda, že nakoniec sa šťastena odklonila od našich dievčat a nakoniec po predĺžení o jediný bod podľahli rivalkám s Young Angels.

Po vyrovnanej prvej štvrtine sa v druhom dejstve začali viac presadzovať hráčky Young Angels a preto išli na polčasovú prestávku so šesťbodovým náskokom. Už po ďalšej štvrtine sa však začínalo prakticky odznova, lebo pred štvrtou štvrtinou mali súperky jednobodový náskok. Napriek napätej atmosfére finále ukázali rodičia nášho klubu pekné gesto, keď symbolicky v 33. minúte vstali a zborovým „Viki, bojuj!“ na diaľku povzbudili hráčku Young Angels Viktóriu Krajňákovú, ktorá v umelom spánku bojuje s ťažkou chorobou. Pred zápasom, jej dievčatá oboch tímov nahrali aj spoločný odkaz. Ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času mali anjelky trojbodový náskok, no potom pivotka Lucka Škvareková netradične spoza trojkového oblúka vyrovnala na 50:50. Keďže sa už skóre nezmenilo, zápas pokračoval päťminútovým predĺžením. V ňom najprv viedli súperky 52:50, potom Laura Mrázová trojkou a vzápätí dvojbodovým košom otočila na 55:52 v náš prospech. Minútu pred koncom predĺženia Angels znížili na 55:54. Stále sme mali všetko vo svojich rukách, no zlyhali sme v trestných hodoch. Najprv nepremenila ani jednu šestku Laura Mrázová, neskôr 20 sekúnd pred koncom neuspela ani Tesy Daňková, ktorá na štvrtkovom tréningu nasúkala 44 šestiek v rade po sebe! Osemnásť sekúnd pred koncom predĺženia hádzala šestky Martinka Maliarová, no ani ona neskórovala. Napriek tomu sme mali loptu vo svojej moci, no po nepresnej prihrávke získala loptu Szmereková, Tesy Daňkovej neostávalo nič iné iba ju faulovať a opora súperiek obe šestky chladnokrvne premenila.

CBK: Škvareková 14/5 (1 trojka), Nigutová 10/1 (1 trojka), Maliarová 9/1 (2 trojky), Mrázová 8 (2 trojky), Daňková 8 (2 trojky), Tomajková 4, Kreithová 2. NAJVIAC BODOV ANGELS: Jakabová 20/3 (3 trojky), Vrábľová 11/3, Szmereková 11/2 (1 trojka). TROJKY: 8/25 – 6/18. FAULY: 24 – 16. TH: 7/16 – 12/26. ŠTVRTINY: 16:16, 9:15, 11:6, 14:13 – 5:6.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Všetko je tak, ako má byť. Jasné, prehra bolí a trápi ma, najmä ak je to o bod a po predĺžení, ale myslím si, že tak to malo byť. Som pokojná, vyrovnaná a zmierená s týmto finále. Stále si vravím, že asi si šťastie sadlo presne tam, kam malo. Dievčatá boli síce nešťastné po finále, trápilo ich to, no po zápase sme si spolu sadli a upokojovala som ich, že všetko zlé je na niečo dobré a jednoducho asi tak to malo byť. Pevne verím, že nás táto prehra nakopne, aby sme na sebe ešte viac pracovali. A verím, že toto víťazstvo Angels zasa nakopne ťažko skúšanú Viki. Čo sa samotného zápasu týka, tak by malo vyzerať finále o majstra Slovenska – perfektná atmosféra, boj o každú loptu, emócie. Diváci si určite prišli na svoje. Nedá sa povedať, že o víťazstvo sme prišli len preto, že sme v predĺžení nepremenili ani jeden zo šiestich trestných hodov. Zápas sme si prehrali psychicky.