You are currently viewing M SR KADETKY – Súboj o 5. miesto podľa papierových predpokladov

M SR KADETKY – Súboj o 5. miesto podľa papierových predpokladov

MBK STARÁ TURÁ – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 88:55 (39:23)

Dievčatá CBK prehrali v súboji o 5. miesto na majstrovstvách Slovenska kadetiek so Starou Turou podľa predpokladov 55:88.

O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvej štvrtine. O dva roky staršie hráčky Starej Turej dominovali na palubovke a skóre narastalo v ich prospech. Trénerka CBK Vladimíra Daňková dala príležitosť aj hráčkam druhého sledu, ktoré nehrávajú tak často. Šancu tak dostala celá lavička. Ozajstný boj o majstrovský titul sa pre naše dievčatá začne o týždeň, keď bude šampionát vekovej kategórie U15.

NAJVIAC BODOV MBK: Vandlíková 17/8 (1 trojka), Kubínová 14/3 (3 trojky), Vojteková 14/2, Ostrovská 13/1 (4 trojky) CBK: Mrázová 11/5, Bačová 8/2, Nigutová 6, Daňková 6 (2 trojky), Tomajková 6, Mantičová 6, Maliarová 5/1, Škvareková 4, Kostíková 2, Dzurová 1/1. TROJKY: 9/29 – 2/16. FAULY: 14 – 20. TH: 21/29 – 9/15. ŠTVRTINY: 25:13, 14:10, 25:16, 24:16.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Očakávali sme prehru, pretože v tejto kategórii sú dva roky rozdielu veľmi citeľné. Súperky mali káder zložený zväčša z dievčat s rokom narodenia 2003. Rozdiel medzi súperkami U17 a našimi dievčatami zväčša U15 bol badateľný a prejavil sa nielen na palubovke, ale i na skóre. Napriek tomu som mala pocit, že dievčatá sa k stretnutiu postavili vlažne. Keď prehrávali vyšším rozdielom, už ani nebránili dôsledne, chýbalo mi väčšie srdiečko v hre a čakali sme, že sa aspoň popasujú o loptu, keďže basketbalovo, silovo i rýchlostne sme sa súperovi nemohli vyrovnať.