You are currently viewing M-SR KADETKY – Stíhacej jazde chýbal víťazný kôš

M-SR KADETKY – Stíhacej jazde chýbal víťazný kôš

BK AŠK SLÁVIA TRNAVA – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 48:47 (32:23)

Naše dievčatá sa predstavili vo svojom prvom stretnutí na majstrovstvách Slovenska v kadetskej kategórii. Proti favorizovanej Trnave odohrali smoliarsky zápas, keď im nevyšla koncovka stretnutia. V sobotu sa o 10.45 hod. stretneme v súboji o 5. miesto so Starou Turou.

Na začiatku sme sa síce ujali vedenia a s favoritom sme držali vyrovnané skóre do stavu 6:6, no potom prišla hluchá trojminútovka, počas ktorej sme nedali ani kôš. Naopak, Trnava šnúrou desiatich bodov si de facto vypracovala rozhodujúci náskok, z ktorého ťažila celý duel. Do konca prvej štvrtiny sme síce stiahli hrozivú stratu, no v druhom dejstve sa strata znova navýšila, takže na polčasovú prestávku sme išli s deväťbodovým mankom. Po prvej minúte tretej štvrtiny Trnavčanky upravili na 34:23, čo bolo ich najvyššie vedenie v zápase, no potom začali kraľovať na palubovke naše dievčatá. Postupne stiahli na rozdiel piatich bodov a súperkám nedovolili skórovať počas štyroch minút. Šesť sekúnd pred koncom tretej časti hry Škvareková úspešným košom upravila na 38:36 a boli sme znova v zápase. V poslednej štvrtine dráma vrcholila. Daňková úspešnou trojkou upravila stav na 43:41. Vyše tri minúty sa potom skóre nezmenilo. Štyri minúty pred koncom Trnavčanka Púčiková upravila na 48:43, čo bol posledný kôš súperiek v tomto stretnutí! Naopak, Tomajková a 74 sekúnd pred koncom Šoltésová upravili na skóre 48:47. Trinásť sekúnd pred koncom sme mali loptu v útoku a poslednú šancu na zvrat. Zodpovednosť za zakončenie zobrala na svoje plecia Daňková, ale jej pokus skončil len na obruči, a tak sa po záverečnom klaksóne radovali Trnavčanky.

NAJVIAC BODOV TRNAVY: Púčiková 14/4 (2 trojky), Valová 11/4 (1 trojka). CBK: Daňková 11 (1 trojka), Škvareková 10/4, Tomajková 8, Šoltésová 6, Nigutová 4/1 (1 trojka), Maliarová 3 (1 trojka), Dzurová 2, Mrázová 2, Bačová 1/1. TROJKY: 3:3, FAULY: 9:14. TH: 11/20 – 6/10. ŠTVRTINY: 18:13, 14:10, 6:13, 10:11.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Nemrzí ma ani tak výsledok ako náš herný prejav. Treba však priznať, že v hale bolo veľmi dusno, čo sťažovalo dýchanie i pohyb hráčkam. Naše dievčatá sa v tomto stretnutí jednoducho rozhodli, že nepôjdu do koša. Chceli vyhrať tento zápas, ale v hlavách boli inak nastavené. Bolo to bez záujmu, zápalu a obetavosti. Neviem si vysvetliť náš prejav. To vôbec neboli naše dievčatá. Čo sa týka našej poslednej akcie po oddychovom čase 13 sekúnd pred koncom, tak dievčatá neuskutočnili naše pokyny. Nakreslili sme im, čo majú zahrať s tým, že zakončovať bude Tomajková sama pod košom. Aj tam bola, len lopta nesmerovala na ňu. Škoda, že posledný pokus nakoniec neskončil v koši. Chcem však zdôrazniť, že zápas sme neprehrali práve týmto posledným útokom. Chlieb sa lámal úplne inde. Treba si uvedomiť, že sme išli štyrikrát samé na kôš a nezakončili sme presne. Tieto momenty rozhodli!