You are currently viewing M SR – Fantastické kočky – titul zostáva doma!

M SR – Fantastické kočky – titul zostáva doma!

CBK Košice – Piešťanské čajočky 100:20 (44:19). Štvrtiny: 23:13, 21:6, 31:0, 25:1.

Uff, to bol uragán! Žlto-čierne zvládli sobotňajší večerný duel s Piešťanmi, ktorý mal prívlastok predčasné finále, s obrovským prehľadom. S neskutočným nasadením korunovali obhajobu majstrovského titulu vytúženou stovkou!

Čajočky sa síce ujali vedenia 2:0, no potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk dievčatá z CBK a skóre utešene narastalo. V prvej štvrtine sa mimoriadne darilo Maťke Maliarovej, ktorá zaznamenala 14 bodov. Od druhej štvrtiny prevzala streleckú taktovku Radka Nigutová, ktorá súperkam nasúkala 16 bodov! Tieto dve dievčatá nastrieľali za prvý polčas 30 bodov zo 44 bodov CBK.

Druhý polčas vyznel pre naše farby priam fenomenálne a miestami až exhibične. Naše dievčatá ho vyhrali 56:1, čo si vyslúži absolutórium. Radka bola naďalej pri streleckej chuti a nakoniec sa zastavila na obdivuhodnom čísle 28. Fantasticky diváci vytvorili búrlivú a žičlivú atmosféru, v ktorej sa dievčatá predbiehali v obetavosti a nakoniec vyslyšali aj volanie publika po populárnej stovke. Tú zaklincovala Lulu Mrázová, ktorá s pevnými nervami suverénne premenila obe šestky. V posledných minútach si tak naše dievčatá mohli vychutnávať pokrik: majstri! majstri! Po záverečnom hvizde rozhodcov nemohla chýbať ani tradičná hymna majsteriek: We Are The Champions od skupiny Queen. Záverečná ďakovačka tak nemala konca-kraja. A oprávnene! Dievčatá si ju za fantastický výkon zaslúžili. Bravó, kočky!

Nedeľňajšie záverečné derby s Young Angels Košice už nič nezmení na našom prvenstve.

Body CBK: Radka Nigutová 28, Maťka Maliarová 16/2, Tesi Daňková 13/1, Kvetka Bačová 11/3, Tami Kostíková 11/1, Janka Pavlíková 8, Maťa Kreithová 5/1, Ninka Dzurová 4, Laura Mrázová 4/2.