You are currently viewing Košické “Goralky” už naplno zaberajú

Košické “Goralky” už naplno zaberajú

  • Post author:

Tradičné augustové sústredenie v hoteli SOREA Ľubovňa už akosi neodmysliteľne zapadá do prípravy na novú sezónu. Naše dievčatá sa tak na týždeň stanú Goralkami. Tréneri Vlaďka Daňková a Miroslav Dirga majú k dispozícii 22 hráčok. Od stredy pribudne do kádra aj Beáta Turocziová, ktorá sa vracia z dovolenky. Úľavy má Tamarka Kostíková, ktorá pricestovala so zlomeným palcom na nohe. Doma pri posteli jej nevyšiel krok…

V pondelok po dvojhodinovej ceste nasledovalo ubytovanie – dievčatá sú na izbách po tri – a technický tréning s loptami na ihrisku. Navečerali sa a nasledovala hodinová regenerácia v bazéne. Malé dievčatá využili aj perličkový bazén.

V utorok čakali na dievčatá prakticky tri fázy tréningu. Predpoludním na nich čakala atletická príprava zameraná na rýchlosť a výbušnosť. To všetko sa dialo na “levanduľovom” chodníku. Poetický názov je v tomto prípade dosť zavádzajúci. Levanduľa určite nebude patriť medzi obľúbené kvetinky našich dievčat. Tie na tomto chodníku absolvovali krátke šprinty na 8, 10 a 20 metrov. Následne sa presunuli do lesíka a náročnosť šprintov sa ešte zvýšila. Tentoraz kočky šprintovali do kopca. Ten meral 123 metrov a dievčatá mali limit 40 sekúnd. S prehľadom sa doň zmestili aj tie najmenšie.

A znova návrat na ihrisko, kde si dievčatá dali “s chuťou” brušáky a kľuky. Keďže všetky trénovali veľmi dobre a naplno, pán tréner Dirga ich odmenil nanukmi.

 

HARMONOGRAM DŇA

07.15 budíček

07.45 raňajky

09.00 tréning – 90 minút

12.15 obed

14.30 tréning – 90 minút bežecký + 60 minút loptový na techniku

18.00 večera

19.00 bazén – 60 minút

21.30 večierka

 

Tento harmonogram dňa by sa nemal veľmi odlišovať počas jednotlivých dní. Všetko závisí aj od počasia. “Keby bolo zlé počasie, tak riaditeľ hotela nám vybavuje telocvičňu. Aj takú vymoženosť máme,” povedal tréner Miroslav Dirga.

V stredu je naplánovaná večerná diskotéka. V sobotu, keď sa do tréningového procesu zapoja aj rodičia, je na programe opekačka.

 

PS: Pre rodičov, ktorí sa chystajú na inšpekčnú cestu za svojimi ratolesťami: okrem klasickej “povinnej výbavy” berte aj košíky – rošňu jak šaľene…