You are currently viewing KADETKY: V Starej Turej víťazne, zmena na trénerskom poste

KADETKY: V Starej Turej víťazne, zmena na trénerskom poste

  • Post author:

V Starej Turej sa cez víkend uskutočnil prípravný turnaj pre dievčatá kategórie U15. Pre naše dievčatá, ktoré v novom ročníku budú hrať v kadetskej súťaži U17, to bolo dobrá previerka. Na zdvihnutie sebavedomia určite poslúžilo i celkové víťazstvo. Viac sme sa o podujatí porozprávali s prezidentkou CBK Vladimírou Daňkovou.

Gratulujeme k prvenstvu. Aká bola cesta k víťazstvu?

„Ďakujeme pekne. Turnaj bol síce určený pre „deviatky”, ale dohodli sme sa, že môžu hrať i osmičky, takže to bol taký mix. Hneď po príchode sme v piatok hrali prvý zápas s domácou Starou Turou. Stretnutie sme mali pod kontrolou hneď od prvej štvrtiny. Viedli sme o desať bodov. Keďže to bol prípravný turnaj, chceli sme dať možnosť všetkým dievčatám a vyskúšať si ich. Súperky stiahli náskok a vyhrali i prvý polčas. Nakoniec sme však skóre preklopili na našu stranu a vyhrali ho tesne o dva body. Druhý zápas s Trnavou bol pre nás veľmi bolestivý. Dievčatá boli viac bité, ako… Tretí duel sme odohrali proti Šinteru Bratislava, ktorý vznikol pred tromi rokmi. Hoci sme zvíťazili vysoko, Šinter podal veľmi sympatický výkon a veľmi sa nám páčil. Bratislavský klub má v tíme veľmi šikovné dievčatá. V poslednom súboji sme porazili Spišskú Novú Ves. Potešilo, že Sofi Korytkovú vybrali do all-stars turnaja.”

Potešil vás ešte zvlášť niekto?

 

„Na turnaji zahral veľmi dobre Viki Perekstová. S jej výkonmi som bola veľmi spokojná. Ani nebolo badať, že mala niekoľkomesačný výpadok po náročnom zranení a operácii kolena. Vôbec sa nebála, išla do súbojov, rýchlosť jej zostala, takže som zostala dosť prekvapená v akom pozitívnom svetle sa ukázala.”

Vycestovali ste v plnej sile, alebo vám niekto chýbal?

„Neboli smev najsilnejšom zložení. Tri hráčky nám chýbali pre zranenie – Oli Medvecová, Lucka Kubíková a Saška Ruščáková. Veve Želinská chýbala z rodinných dôvodov.”

Aké zmeny sa udiali v tíme počas letných prázdnin?

„Tou najväčšou je zmena na trénerskom poste. Tím U17 povedie trénerka Zuzka Škvareková. Ja budem jej asistentkou. Do Angels odišla Tamarka Mantičová. Tým, že ide o kategóriu U17, môžu za ňu hrať i „sedmičky”, takže Saška Spišáková bude hrať túto sezónu s nami. Do kádra k nám pribudli dve ‚sedmičky‘ Karin Matiová a Bibiána Kuľhová. Obe prišli na hosťovanie z Čane. Keďže nemáme toľko dievčat, aby sme mohli otvoriť kategóriu staršie žiačky, tak Alex Czakóová bude hrať nielen u nás za U17, ale bude i hosťovať v Young Angels za staršie žiačky. Za 2009-ky pôjdu hosťovať aj Viki Perekstová s Tamarkou Drančákovou, ale tie zamieria do Čane. Možnosť ísť hosťovať za staršie žiačky dostali viaceré, ale nebol záujem. Chceli sme, aby boli dievčatá v čo najväčšej zápasovej permanencii.”

 

VÝSLEDKY CBK V STAREJ TUREJ:

CBK KOŠICE – MBK STARÁ TURÁ 51:49

CBK KOŠICE – AŠK SLÁVIA TRNAVA 43:41

CBK KOŠICE – ŠINTER BASKET BRATISLAVA 77:22

CBK KOŠICE – ŠKBD SPIŠSKÁ NOVÁ VES 48:23

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY:

Spišská Nová Ves – Trnava 43:65, Spišská Nová Ves – Bratislava 49:51, Trnava – Stará Turá 17:68, Stará Turá – Spišská Nová Ves 54:35, Bratislava – Trnava 43:62, Stará Turá – Bratislava 60:22.

PORADIE: 1. CBK Košice 8, 2. Stará Turá 7, 3. Trnava 6, 4. Bratislava 5, 5. Spišská Nová Ves 4.