You are currently viewing KADETKY U17: Výbuch v tretej štvrtine, na druhý deň stačila jedna víťazná štvrtina

Kadetky CBK sa predstavili na opačnom konci republiky. Odohrali v poradí piaty a šiesty zápas nadstavby o 1.-8. miesto. Najprv vysoko o 25 bodov prehrali v Seredi, keď vybuchli v tretej štvrtine, ktorú prehrali práve o 25 bodov, a na druhý deň potešili víťazstvom v Piešťanoch. Na tesný triumf o 3 body im napokon stačila aj jedna víťazná štvrtina. Po 6. kole je tak CBK na 4. mieste s vyrovnanou bilanciou – 3 víťazstvá, 3 prehry.

BK LOKOMOTÍVA SEREĎ – CBK KOŠICE 79:54 (32:22)

CBK: Lukčová 12/2, Dorková 8/4, Ruščáková 8, Medvecová 7 (1 trojka), Korytková 7/1, Perekstová 7/5, Daňková 5/1, Kuľhová, Czakóová, Szabóová. ŠTVRTINY: 13:10, 19:12, 36:11, 11:21.

PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY – CBK KOŠICE 62:65 (27:33)

CBK: Lukčová 25/4 (1 trojka), Daňková 15/6 (1 trojka), Dorková 11/2 (1 trojka), Spišáková 6, Ruščáková 4/2, Czakóová 3/1, Korytková 1/1, Medvecová, Kuľhová, Perekstová, Szabóová. ŠTVRTINY: 20:12, 7:21, 15:13, 20:19.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Dievčatám neustále prízvukujem, že musia byť sústredené od prvej do poslednej sekundy. Žiaľ, v prvom zápase to bolo aj o koncentrácii. Netvrdím, že sme hrali vyslovene zle, no nebolo to také, aké si predstavujem. Určite vieme zahrať i lepšie. Baby boli dosť nezodpovedné. Ale je to v poriadku, stále sa učia nové veci. Sereď skončila prvá v západnej skupine. Navyše sa pred nadstavbou posilnila o niektoré hráčky zo Starej Turej a Trnavy, takže sme vedeli, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Aj tak si však myslím, že sme nemuseli prehrať o 25 bodov. To ma trochu mrzí, lebo doteraz sa ani raz nestalo, aby sme jednu štvrtinu prehrali takým vysokým rozdielom. V druhom zápase proti Piešťanom sme sa v prvej štvrtine trápili od začiatku do konca. Z našej strany bola strašná. Ako Seredi proti nám stačila na výrazné víťazstvo jedna štvrtina, tak i nám napokon stačilo uspieť v jednej štvrtine a pripísali sme si víťazstvo. Potrebujeme sa stále zohrávať a natrénovať si nejaké veci a bude to len lepšie.”