You are currently viewing KADETKY U17: Víkendové prehry so stredoslovenskými tímami

KADETKY U17: Víkendové prehry so stredoslovenskými tímami

Dievčatá CBK prehrali obe víkendové stretnutia na domácej palubovke. Kým proti Liptáčkam sa potvrdili papierové predpoklady, väčšie nádeje i očakávanie sme mali od nedeľňajšieho duelu proti Banskej Bystrici. V priamom súboji o 4. miesto sa proti Slávii ešte viac ukázala absencia Oli Medvecovej a Bibky Kuľhovej. Netreba zabúdať, že náš kolektív bol o poznanie mladší a proti Bystričankám nastúpila len jedna „sedmička” Saška Spišáková. Všetky ostatné dievčatá sú ročník narodenia 2008 a 2009.

CBK KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 36:76 (16:43)

CBK: Lukčová 15/6 (1 trojka), Czakóová 6, Korytková 4/4, Daňková 3/1, Spišáková 3/1, Pulíková Hrehová 2, Perekstová 2/2, Ruščáková 1/1, Matiová, Szabóová. NAJVIAC BODOV MBK: Nedielková 15/1. TH: 15/39 – 8/19. TROJKY: 1/3 – 2/10. FAULY: 15:34. ŠTVRTINY: 12:24, 4:19, 10:20, 10:13.

CBK KOŠICE – SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 50:57 (21:32)

CBK: Lukčová 12/3 (1 trojka), Daňková 11/7, Czakóová 10 (11 doskokov), Spišáková 5/3 (8 doskokov), Perekstová 4/2, Ruščáková 4, Korytková 2/2, Pulíková Hrehová 2, Szabóová. NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Sedlačeková 12/3 (1 trojka). TH: 17/24 – 11/21. TROJKY: 1/6 – 2/13. FAULY: 20 – 25. ŠTVRTINY: 11:10, 10:22, 15:10, 14:15.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Vedeli sme, do čoho ideme v sobotňajšom súboji proti Ružomberku. Aj napriek tomu sme trochu podcenili začiatok stretnutia, čo ma veľmi mrzí. Keby sme sa so súperom udržali v kontakte v prvej štvrtine, mohli sme proti nemu odohrať vyrovnanejšiu partiu. Vysoký rozdiel nezodpovedal dianiu na ihrisku. Pri veľmi tvrdej a agresívnej obrane súpera sa dievčatá nevzdávali a bojovali až do konca. Snažili sa a napriek prehre môžem tento zápas hodnotiť viac-menej kladne. Treba priznať i to, že nám nevychádzali šestky. Úpešnosť trestných hodov sme mali na úrovni iba 38 percent, čo je žalostne málo. Hlavne z toho pohľadu, že sme hrali doma. Druhý zápas bol odlišný. Bystričanky prišli v najsilnejšej zostave. Takmer všetky dievčatá s ročníkom narodenia 2007 doplnené o štyri silovejšie a dobre stavané ‚osmičky‘. Bol to iný zápas ako v Banskej Bystrici, kde sme prehrali o deväť bodov. Tieto dievčatá sme totiž nepoznali. Bol to bojovný zápas. Naše dievčatá chceli vyhrať. Miestami k tomu nemali ďaleko, keď sme prehrávali o tri body. V situáciách, keď sme mohli vyrovnať, prípadne sa ujať vedenia, tak prišiel nie najlepší verdikt zo strany rozhodcov, alebo sme nepremenili vyložené šance na úspešné zakončenie. Škoda tohto stretnutia. Mali sme i kúsok smoly.”