You are currently viewing KADETKY U17: V derby prehry, ale je na čom stavať

KADETKY U17: V derby prehry, ale je na čom stavať

Svoju súťaž odštartovali aj naše kadetky do 17 rokov (2007 a mladšie). V derby s Young Angels prehrali obe stretnutia. Treba si však uvedomiť, že v tíme máme iba tri sedmičky, z toho dve prišli do tímu iba pred touto sezónou – Bibiana Kuľhová a Karina Matiová. Treťou je Saška Spišáková, ktorá podala hlavne v nedelňajšom zápase výborný výkon. Naše dievčatá hrajú kadetskú súťaž prvý rok, súper Young Angels hrá s rovnakým tímom druhú sezónu v tejto kategórii.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 75:49(30:26)

CBK: Korytková 9, Czakóová 8, Medvecová 7, Daňková 6 (1 trojka), Spišáková 6, Kuľhová 6(1 trojka), Szabóová 4, Ruščáková 2, Perekstová 1, Matiová, Pulíková Hrehová. ŠTVRTINY: 13:10, 17:16, 17:12, 28:11.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 53:72(28:44)

CBK: Spišáková 19, Daňková 16 (1 trojka), Czakóová 5, Medvecová 5 (1 trojka), Korytková 4, Puliková Hrehová 2, Kuľhová 2, Szabóová, Ruščáková. ŠTVRTINY: 4:18, 24:26, 9:16, 16:12.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK):Boli to úplne odlišné zápasy. V prvom zápase sme hrali tri štvrtiny vyrovnanú partiu so súperom, ktorý má tri reprezentantky do 16 rokov. Bol to teda veľmi ťažký zápas, no dievčatá ho odohrali vynikajúco. Hoci prehrali, podali veľmi sympatický výkon. Snažili sa a nezľakli sa súpera. Druhý duel bol úplne odlišný. Young Angels na nás vyšli s veľmi agresívnou obranou. Vedeli, čo hráme, prečítali si nás v prvom zápase a naše hráčky bránili tak, že si prakticky ani nemohli prihrať. Tou obranou nás porazili. Ani v druhom zápase sme však nedosiahli zlý výsledok vzhľadom na to, čo sa dialo na palubovke. Celkove som spokojná s výkonmi dievčat v oboch stretnutiach. Páčila sa mi najmä Alex Czakóová, ktorá v oboch dueloch hrala so súperkami vyrovnanú partiu, čo ma veľmi prekvapilo, lebo je ročník 2009, takže je o dva roky mladšia. Ostatné dievčatá zahrali svoj štandard.