You are currently viewing KADETKY U17: Už postupom na záverečný turnaj príjemne prekvapili, teraz môžu sezónu vyšperkovať
CBK Košice vs BAM Poprad

KADETKY U17: Už postupom na záverečný turnaj príjemne prekvapili, teraz môžu sezónu vyšperkovať

  • Post author:

Seriál majstrovstiev Slovenska pokračujem ďalším finálovým turnajom. Už v piatok štartuje Final Eight kadetiek do 17 rokov. Nás teší, že sa na ňom objavia aj dievčatá CBK. A jedným dychom je potrebné uviesť, že ich účasť na tomto podujatí je milým prekvapením. Keďže máme mladý kolektív, tak v tejto sezóne sa mal skôr adaptovať na túto kategóriu a jeho chvíle mali prísť o rok, možno dva. Finálový turnaj bude hostiť telocvična v SOŠ priemyselných technológii v Šaci. Pred slovenským šampionátom sme sa pozhovárali s trénerkou kadetiek CBK Zuzanou Škvarekovou.

Pred sezónou by málokto povedal, že sa naše dievčatá predstavia na záverečnom turnaji. Ako to vnímate?

„Sama som veľmi milo prekvapená, že sme to dotiahli až na 4. miesto, čo je pre mňa absolútne top umiestnenie. Pokojne by sme sa teda kvalifikovali aj na Final Four. Je to naozaj skvelé, nad moje očakávania.”

Vo štvrťfinále na nás čaká piaty celok Slovan Bratislava.

„Veľmi sa teším na turnaj, no zároveň priznávam, že som si veľmi priala, aby sme sa vo štvrťfinále nestretli so Slovanom. Je to totiž veľmi nevyspytateľný súper. Každopádne, pred dievčatá to bude veľká skúsenosť, lebo takéto veľmi vyrovnané stretnutia hráme skôr výnimočne. Je to niečo iné, ako keď nás súper jasne prevyšuje. Práve pri vyrovnaných dueloch môžu dievčatá ukázať ako zvládajú ťažké súboje. Hlavne nech si s chuťou zahrajú.”

Vyrovnanosť potvrdzujú aj obe doterajšie vzájomné stretnutia v tomto ročníku. Doma sme zvíťazili o šesť bodov 58:52, v Bratislave sme prehrali o päť bodov 76:81. Dá sa niečo podobné očakávať i do tretice?

„Uvidíme, čo na nás Slovan vymyslí. Ide už do tuhého a súper môže prísť s niečím novým. Uvidíme, ako to nakoniec vypáli. Každopádne, šanca určite je, aby sme uspeli a postúpili do semifinále.”

Čiže by sa otvorila cesta zahrať si o medailu.

„Áno, presne tak. Preto je zápas so Slovanom svojím spôsobom rozhodujúci. Na druhej strane, nechcem vyvíjať na dievčatá prilišný tlak. Už aj tak dosiahli veľmi veľa, takže hoci by sme nepostúpili do najlepšieho kvarteta, tohtoročné výsledky dievčat budem považovať za veľký progres.”

Máte k dispozícii kompletný káder, alebo vám bude niekto chýbať?

„Vyzerá to tak, že budem mať k dispozícii všetky dievčatá. Musím zaklopať na drevo, žiadna hráčka našťastie nie je zranená. Sú tam nejaké odreniny, boľačky, ale tie patria k basketbalu. Budeme teda kompletné a mala by k nám pribudnúť i Dominika Dorková z Ružomberka, ktorá za nás hrávala počas sezóny.”

PROGRAM MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA KADETIEK U17

ŠTVRŤFINÁLE (31. máj)

12.45: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajočky
15.00: Young Angels Košice – Slávia Banská Bystrica
17.15: CBK Košice – BK Slovan Bratislava
19.30: BK Lokomotíva Sereď – BK Klokani Ivanka pri Dunaji
O 5.-8. MIESTO (1. jún)

SEMIFINÁLE (1. jún)

O UMIESTNENIE (2. jún)