You are currently viewing KADETKY U17: Po víťaznom závere základnej časti postup do elitnej nadstavby

KADETKY U17: Po víťaznom závere základnej časti postup do elitnej nadstavby

  • Post author:

Kadetky CBK zvládli oba víkendové stretnutia. Z pohľadu dôležitosti sa pozornosť upriamovala na ten prvý súboj. Po ňom bolo jasné, že žlto-čierne skončia po základnej časti súťaže v prvej štvorke v skupine východ. Postúpili tak do nadstavbovej skupiny o 1.-8. miesto, ktorú tvoria aj štyri najlepšie celky zo skupiny západ. Do nadstavby sa prenášajú body, no naše hráčky si proti trojici YA Košice, Slávia ŠKP Banská Bystrica a MBK Ružomberok nezaknihovali ani jedno víťazstvo, takže do nadstavby idú bez víťazstva. V nadstavbe ich čaká 14 stretnutí. So všetkými súperkami sa stretnú doma i vonku. Po skončení nadstavby prvých šesť celkov postúpi priamo na finálový turnaj o majstrovský titul. Finálovú osmičku doplnia dva úspešnejšie celky z baráže (7. – 10., 8. – 9.). Už postup do lepšej osmičky je pre hráčky CBK veľký úspech. Žlto-čierne majú azda najmladší tím v kategórii do 17 rokov, ktorá je určená pre hráčky s rokom narodenia 2007 a mladšie. V našom tíme reálne hrajú iba dve „2007-ky”. Gro tímu tvoria „2009-ky”, takže chvíle tohto tímu by mali prísť o dva roky. Pravda, ak zostane pokope.

 

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 53:36 (20:8)

CBK: Daňková 11, Lukčová 10, Spišáková 8, Ruščáková 6, Czakóová 6, Szabóová 6, Kuľhová 4, Perekstová 2, Korytková, Kubíková, Puliková Hrehová.

NAJVIAC BODOV BAM: Dlugošová 8. ŠTVRTINY: 14:4, 6:4, 13:12, 20:16.

CBK KOŠICE – ŽBK ROŽŇAVA 112:24 (63:15)

CBK: Korytková 20, Perekstová 17, Lukčová 16, Czakóová 14, Spišáková 14, Kubíková 10, Ruščáková 10, Kuľhová 6, Szabóová 4, Daňková 1, Očenášová, Pulíková Hrehová.

NAJVIAC BODOV ŽBK: Toplanská 12. ŠTVRTINY: 22:15, 41:0, 21:5, 28:4.

 

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Som neskutočne rada, že sme zvládli priamy súboj o 4. priečku s Popradom. Napriek príšernej úspešnosti z trestných hodov, akú sme ešte v živote nemali, sme napokon zvíťazili pomerne dosť veľkým rozdielom. Ak by sme premenili šestky, tak rozdiel by bol oveľa vyšší. Skóre však nehralo podstatnú úlohu. Pre mňa bolo dôležité iné zistenie: dievčatá ukázali, že vedia hrať. Že vedia hrať i pod tlakom. A to je veľmi dôležité poznanie. Druhý zápas už bol jasne v našej réžii. Trochu som sa obávala toho, že dievčatá podcenia tento zápas. V Rožňave sa nám stalo a nakoniec sme hovorili o utrpenom víťazstve. Predpoklady, že sa k obrane postavia vlažne, sa nakoniec nepotvrdili. Naopak, zostala som veľmi milo prekvapená. Síce sme v prvom polčase inkasovali 15 bodov, ale v druhom iba deväť, čo je úžasné.”