You are currently viewing KADETKY U17: Napriek prehrám pochvala za predvedený výkon

KADETKY U17: Napriek prehrám pochvala za predvedený výkon

Kadetky CBK do 17 rokov veľmi príjemne prekvapili v dvoch domácich vystúpeniach. Napriek prehrám potešili hrou a pri troche šťastia mohli i jedným víťazstvom. Naše dievčatá prehrali s Ružomberkom v základnej skupine východ obe stretnutia pomerne jednoznačne – o 28 a 40 bodov. Tentoraz sa vypli k výbornému výkonu a prehra o 12 bodov to len potvrdzuje. Naopak, proti banskobystrickej Slávii boli veľmi blízko k prekvapeniu. Predchádzajúce dva vzájomné stretnutia prehrali o 9 a 7 bodov. Víkendové tretie zapadlo presne do tohto rámca. Pritom, tentoraz boli dievčatá najbližšie k víťazstvu. Prvé dve štvrtiny vyhrali a ešte i po tretej viedli. Nakoniec však vedenie neudržali.

CBK KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 61:73 (28:41)

CBK: Lukčová 19/1, Korytková 11/5, Czakóová 11/3 (12 doskokov), Spišáková 7/1, Daňková 4, Medvecová 4, Ruščáková 2, Szabóová 2, Perekstová 1/1, Kubíková, Matiová, NAJVIAC BODOV MBK: Duhaňová 19/5 (2 trojky). TH: 11/23 – 8/20. TROJKY: 0/1 – 3/13. FAULY: 20 – 22. ŠTVRTINY: 14:16, 14:25, 14:17, 19:15.

CBK KOŠICE – SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 57:64 (35:32)

CBK: Lukčová 20/6 (2 trojky), Ruščáková 9/3, Daňková 8/1 (1 trojka, 8 asistencií), Czakóová 8 (26 doskokov!), Medvecová 6/2, Spišáková 6, Korytková, Matiová, Szabóová. NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Petrovičová 22/2. TH: 12/23 – 13/20. TROJKY: 3/7 – 1/17. FAULY: 18 – 19. ŠTVRTINY: 17:16, 18:16, 14:16, 8:16.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „V sobotu sme odohrali výborný, kvalitný zápas. Bola som veľmi, veľmi spokojná a milo prekvapená z toho, ako dievčatá pristúpili k tomuto stretnutiu. Do bodky splnili to, čo som im povedala. Vedeli, že Ružomberok je veľmi náročný súper a vysporiadali sa s týmto zápasom s veľkou hrdosťou. Poslednú štvrtinu sme vyhrali, čo je pre mňa niečo úžasné. Budem sa opakovať, ale dievčatá ma veľmi milo prekvapili. Žiaľ, v nedeľu ako keby nám došla para. Už som trochu bola sklamaná z tohto zápasu, lebo si myslím, že sa dal vyhrať. So Sláviou sú to vždy vyrovnané stretnutia, ťaháme sa so súperkami o tesné skóre, no nakoniec ich nedokážeme poraziť, čo mi je veľmi ľúto, lebo Bystričanky boli tentoraz hrateľné. Keby dievčatá podali aspoň taký výkon ako v sobotu, tak si myslím, že by sme tento súboj vyhrali. Trochu nás rozhodil vstup do druhého polčasu, keď sme dostali v rýchlom slede 2-3 koše a už sme sa nevedeli vrátiť do zápasu. Bolo to už veľmi ťažké. Niekoľko minút pred koncom stretnutia sa vyfaulovala Veronika Lukčová a streleckú zodpovednosť už nevedel nik vziať na seba. Trochu nám cez víkend chýbala Dominika Dorková. Keby bola k dispozícii, tak možno by to vyzeralo inak, ale dievčatá sa popasovali celkom dobre so súperkami.”