You are currently viewing KADETKY U17: Málovídané, takmer totožné víťazstvá!

KADETKY U17: Málovídané, takmer totožné víťazstvá!

Kadetky CBK sa cez víkend predstavili na palubovkách súperiek. Hoci išlo o herne odlišné stretnutia výsledné víťazstvá boli takmer identické. Strelecky sa zaskvela Lukčová, ktorá v oboch stretnutiach zaznamenala spolu 47 bodov.

ŠKBD SPIŠSKÁ NOVÁ VES – CBK KOŠICE 38:88 (20:44)

NAJVIAC BODOV ŠKBD: Horváthová 10/2. CBK: Lukčová 30/5 (1 trojka), Kuľhová 16/3 (3 trojky), Daňková 9/2 (1 trojka), Korytková 9 (1 trojka), Spišáková 6, Kubíková 5/1, Perekstová 5/1, Czakóová 4 (10 doskokov), Szabóová 4, Očenášová, Pulíková Hrehová (8 doskokov). ŠTVRTINY: 12:20, 8:24, 14:17, 4:27.

BKM BARDEJOV – CBK KOŠICE 38:89 (14:51)

NAJVIAC BODOV BKM: Lindemanová 9. CBK: Lukčová 17 (1 trojka), Czakóová 17/1 (13 doskokov), Spišáková 12 (11 doskokov), Korytková 10, Kuľhová 8/1 (1 trojka), Ruščáková 8, Perekstová 7/3, Daňková 4, Szabóová 4, Kubíková 2, Pulíková Hrehová. ŠTVRTINY: 8:29, 6:22, 11:21, 13:17.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Na Spiš sme cestovali s tým, že jednoznačne potrebujeme zvíťaziť. Dievčatá sa k tejto výzve postavili veľmi zodpovedne. Až na maličké chybičky hrali v obrane i v útoku presne to, čo od nich vyžadujem. Výkonom i herne ma veľmi potešili. So zápasom v Bardejove som už taká spokojná nebola. Neviem, či boli Bardejovčanky v najsilnejšej zostave, ale mohli sme pokojne zvíťaziť aj 80-90-bodovým rozdielom. Pravda, za predpokladu, ak by sa dievčatá k svojim povinnostiam postavili tak, ako v predošlom zápase. Napriek výraznému rozdielu som tento triumf vnímala ako viac-menej utrpené víťazstvo. Nebol to okulahodiaci basketbal z našej strany, aký by som očakávala od dievčat v tomto stretnutí. V prvom zápase ukázali dobré veci, no v druhom až príliš chceli a niekedy to vypáli presne naopak – veľa faulov, stratených lôpt a nepremenených vyložených pozícií.”