You are currently viewing K identickým víťazstvám cez druhú päťku

K identickým víťazstvám cez druhú päťku

Staršie mini (2008 a mladšie) sú vďaka dvom sobotňajším víťazstvám v Bardejove jednou noho na slovenskom šampionáte. Obe stretnutia sa na seba výrazne podobali. A nielen celkovými či polčasovými výsledkami.

V oboch súbojoch tentoraz zabrala druhá päťka, ktorá sa lepšie presadzovala v hre i v zakončení. Prvej päťke citeľne chýbala naša najlepšia hráčka – kapitánka Emka Daňková. Tá mala počas týždňa zdravotné problémy a pôvodne do Bardejova ani nemala vycestovať. Nakoniec si predsa len sadla na lavičku, no tréneri ju šetrili. V prvom zápase nastúpila na záverečné dve minúty za stavu 20:26, keď striedala vyfaulovanú Oli Medvecovú. V druhom zápase tiež nastúpila na pár minút v záverečnej štvrtine a ešte stihla nasúkať osem bodov.

V stretnutí plnom faulov a individuálnych chýb na oboch stranách sa tentoraz zaskvela Oli Medvecová, naša najlepšia strelkyňa v oboch zápasoch.

BARDEJOV – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 21:33 (11:20)

BODY CBK: Oli Medvecová 9/1, Viki Puliková Hrehová 8/2, Tami Juhaszová 7/1, Viki Očenášová 3/1, Tamarka Mantičová 2, Emmka Daňková 2, Mima Hudáčková 1/1, Barborka Bednárová 1/1. TH: 25/5 – 14/7. ŠTVRTINY: 7:4, 4:16, 9:2, 1:11.

BARDEJOV – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 22:44 (12:20)

BODY CBK: Oli Medvecová 16/4, Emmka Daňková 8, Saška Ruščáková 5/1, Viki Pulíková Hrehová 4, Viki Očenášová 2, Tamarka Mantičová 2, Tami Juhászová 2, Mimi Hudáčková 2, Barborka Bednárová 2, Sofi Korytková 1/1. TH: 20/7 – 14/6. ŠTVRTINY: 7:7, 5:13, 4:5, 6:19.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Na oboch zápasoch bolo vidieť, že dievčatá vstávali skoro ráno. Pôsobili ospalým dojmom, ako keby boli neprebudené. Veľmi mi to pripomínalo náš prvý zápas na nedávnom turnaji v Trnave. Nevedeli sa zorientovať v telocvični, nevedeli, kam majú smerovať prihrávky. Na palubovke pôsobili takým dojmom, ako keby sa na tréningoch nič nenaučili. V tejto telocvični sa veľmi zle dribluje, upozorňovali sme na to dievčatá, a pripomínali sme im, že lopta musí lietať hneď dopredu. Napriek tomu, že sa veľmi venujeme rýchlym protiútokom, prvá päťka neukázala žiaden takýto prechod, čo ma najviac mrzelo. Druhá päťka potiahla oba zápasy. Chcela by som vyzdvihnúť Oli Medvecová, ktorá konečne začala vnikať do koša a viac hrať jedna na jedna. Práve toto sme od nej žiadali. Spolupráca Oli s Eli Petrovou bola výborná. Domáce nás veľmi potrápili nábehmi do stredu ihriska cez vysoké hráčky. Často sme tieto momenty nedokázali ubrániť. Výškový hendikep nám spôsobil to, že sme nedokázali doskakovať lopty. Tým pádom Bardejovčanky mali viac príležitosti na zakončenie. My sme navyše často nedokázali premeniť jednoduché pozície. Práve takéto koše by nás upokojili v oboch zápasoch. Aj preto bol priebeh duelov dramatickejší. Bolo veľmi cítiť, že Emmka Daňková nenastúpila v prvej päťke. Tým, že Emka prišla na palubovku, zrazu sa všetko zrýchlilo. Boli sme rýchlejšie v obrane, v útoku i lopty viac lietali. V tomto zrýchlení hry ju začali napodobňovať Eli s Oli, ale niečo podobné očakávam aj od ostatných dievčat. Potrebujeme hrať rýchlo, priamočiaro, bez zbytočného driblingu. Dievčatá sa nesmú báť prihrávať, hoci aj pokazia prihrávku.