You are currently viewing JUNIORKY U23: Očakávaná prehra po neočakávanej hre, potom nie celkom očakávaná výhra po očakávanej hre

Juniorky CBK hostili počas víkendu bratislavské tímy. Najprv podľahli podľa očakávania Dubčeku, ktorý ešte nemá žiadnu prehru, a na druhý deň v oklieštenej zostave zdolali bratislavský Slovan.

CBK KOŠICE U23 – DUBČEK BRATISLAVA 43:63 (17:36)

CBK: Liašenková 12/3 (1 trojka), Repková 8/2 (2 trojky), Nigutová 5 (1 trojka, 9 doskokov), Mrázová 5/2 (1 trojka), Zahornacká 4, Čatlošová 2 (9 doskokov), Škvareková 2, Sunitrová 2, Drimáková 2, Dzurová 1/1, Kostíková, Spišáková. NAJVIAC BODOV DUBČEKA: Polcerová 18. ŠTVRTINY: 11:23, 6:13, 12:20, 14:7.

CBK KOŠICE U23 – SLOVAN BRATISLAVA U19 64:57 (38:33)

CBK: Nigutová 17 (3 trojky, 14 doskokov), Dzurová 15/5, Liašenková 13/4 (1 trojka), Spišáková 8/2 (8 doskokov), Kostíková 7 (1 trojka), Repková 2/2, Daňková 2, Drimáková, Korytková, Szabóová. NAJVIAC BODOV SLOVANA: Laššáková 14. ŠTVRTINY: 20:15, 18:18, 15:10, 11:14.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Súhlasím, že v prvom zápase išlo o očakávanú prehru, no neočakávali sme taký výkon nášho tímu. Za všetko hovorí úspešnosť streľby za dva body. Zo 49 pokusov sme premenili 10, čo je 20-percentná úspešnosť streľby! Je to na úrovni mladších žiačok. A zápas z našej strany verne kopíroval tento štatistiský ukazovateľ. Je pravda, že za Dubček hrajú skúsenejšie hráčky, bývalé reprezentantky a pod tlakom sa inak zakončuje, ale i tak. U dievčat som ani nevidela nejakú extra chuť ukázať sa v čo najlepšom svetle proti favoritovi. A z toho pramenilo aj spomínané zakončenie. Čo sa týka zápasu so Slovanom, tak sa v prvom rade pristavím pri zostave. Iba dve hráčky Liašenková a Drimáková nespadali do kategórie U19. Celkove som mala k dispozícii šesť hráčok, ktoré doplnili tri hráčky 2008 – čiže 15-ročné Daňková, Korytková, Szabóová – a jedna 2007 Spišáková. A z tých šiestich som dve – Nigutovú a Liašenkovú – mala šetriť na popoludňajší extraligový duel s UMB Banská Bystrica. Drimáková spadla na kostrč, takže nedohrala zápas a Repková mal už v prvej štvrtine tri osobné chyby a zápas tiež nedohrala, lebo sa vyfaulovala. Dve opory som tak ani nemohla veľmi šetriť, lebo na lavičke sedeli len naše nádeje. Zahrali si však všetky. Viac-menej sme nečakali, že s takouto zostavou uspejeme proti Slovanu. Dievčatá však musím pochváliť, hlavne musím vyzdvihnúť chuť do hry a obranu. Komunikácia v defenzíve bola presne taká, akú si predstavujem a očakávam. Dievčatá určite milo prekvapili.”