You are currently viewing JUNIORKY U19: Vyjadrenie trénera k zápasu CBK Košice – BAM Poprad
CBK Košice vs BAM Poprad

JUNIORKY U19: Vyjadrenie trénera k zápasu CBK Košice – BAM Poprad

  • Post author:

Zápas 16.10.2022, CBK Košice – BAM Poprad 67:36

Body CBK: Nigutová 26, Mrázová 9, Kostíková 7, Šoltésová 6, Turňanská 6, Dzurová 4, Drimáková 4, Škovranová 3, Mantičová 2, Matiová 0

V nedeľu 16. 10. 2022 sme v juniorskej kategórií U19 odohrali prvý ligový zápas proti BAM Poprad. Pred začiatkom zápasu sme sa plne koncentrovali nato, aby sme za žiadnych okolností nepodcenili súpera, o ktorom vieme, že vie podať veľmi kvalitný tvrdý a bojovný výkon.

Počas celého zápasu sme viedli a súpera sme prakticky nepustili k žiadnemu výraznému trháku. Boli sme svedkami našich krásnych útočných kombinácií, pri ktorých nebol použitý dribling. Dôležitým faktorom bolo 26 bodov R. Nigutovej, ktorá svojou hrou 1 na 1 dominovala na ihrisku. Za negatívum považujem nedostatočnú výpomoc zo slabej strany, zlé preberanie si protihráčok a prepúštanie v obrane. Negatívom bola aj naša nízka 23% úspešnosť 2-bodovej streľby a 59 úspešnosť spod koša. Za zmienku stojí aj fakt, že dievčatá hrali v oklieštenej zostave a po prvýkrát aj s troma kadetkami, ktoré v CBK hosťujú z BA Čaňa. Z hosťujúcich hráčok sa herne najviac prejavila Lívia Turňanská. Napriek chybám, ktoré sa v zápase vyskytli, hodnotím zápas kladne a gratulujem družstvu k 1. ligovému víťazstvu.

Tréner: R. Kolesár