You are currently viewing JUNIORKY U19: Víťazná bodka už čerstvých majsteriek

JUNIORKY U19: Víťazná bodka už čerstvých majsteriek

Žlto-čierne zvládli víťazne i tretí zápas v rámci majstrovstiev Slovenska junioriek do 19 rokov, keď v Šaci zdolali Poprad 65:46 a umocnili tak zisk majstrovskej trofeje i zlatých medailí, o ktorých bolo rozhodnuté už po sobote.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 65:46 (29:25)

BODY CBK: Nigutová 13 (3 trojky), Mrázová 12/6, Tomajková 9/1 (10 doskokov), Dzurová 9/5 (9 doskokov), Škvareková 8/2, Šoltésová 6/2, Drimáková 4/2, Repková 2, Mantičová 2. NAJVIAC BODOV BAM: Rothová 18 (2 trojky), Húsková 11/3 (2 trojky). TROJKY: 3/18 – 5/25, TH: 18/29 – 7/15. FAULY: 16:28. ŠTVRTINY: 16:18, 13:7, 16:6, 20:15.

VÝSLEDOK DRUHÉHO ZÁPASU: BK KLOKANI IVANKA PRI DUNAJI – YOUNG ANGELS KOŠICE 48:60 (32:40).

Naše dievčatá sa prvú štvrtinu hľadali na palubovke. Síce sa rýchlo ujali vedenia 3:0, no potom vyše štyri minúty neskórovali, takže zrazu bolo 3:10. Koncovku prvej štvrtiny mali už lepšiu a tak druhú štvrtinu začínali s dvojbodovom stratou. „Po hodoch prišlo bolenie brucha. Ťažšie sme sa rozbiehali v tomto stretnutí,” povedal tréner CBK Vladimír Karnay. V ďalších troch štvrtinách sa už potvrdili papierové predpoklady a súboj sa niesol v našej réžii. „Od druhej štvrtiny už bol badateľný kvalitatívny rozdiel. Skóre narastalo v náš prospech.”

Najvyťaženejšie hráčky tentoraz viac oddychovali a väčší priestor na palubovke dostali zostávajúce dievčatá. Strelecky sa darilo Nigutovej, ktorá dala tri trojky, výraznejšie sa presadila i Dzurová. „Zahrali si všetky dievčatá. Mali radosť nielen z víťazstva, ale i z titulu. Všetky sa oň pričinili. Kolektív bol základ úspechu.”

Popradčanky síce lepšie začali, ale potom už dominovali naše dievčatá. Súperky nás už nemali čím prekvapiť. „Prekvapili akurát neférovým basketbalom. V mnohých situáciách zákerne faulovali – rôzne sácačky, chytanie za ruky. To si mohli odpustiť,” čudoval sa tréner CBK.

Vladimír Karnay ocenil celkove vydarenú sezónu CBK. „Extraligový tím senioriek skončil na 6. mieste, juniorky sa stali majsterkami Slovenska. Svedčí to o dobrej práci v klube,” dodal skúsený kormidelník, ktorého potešili aj tri ocenenia pre hráčky CBK.

ALL-STARS: Laura Mrázová, Lucia Škvareková (obe CBK), Mária Vondrysková (BK Klokani), Ema Szmereková, Karin Holomaniová (obe Young Angels).

MVP: Natália Tomajková (CBK).

Autor fotografie: Peter Jäzva Jesenský