You are currently viewing JUNIORKY U19 + U23: K vydretému víťazstvu zavelila Liašenková

JUNIORKY U19 + U23: K vydretému víťazstvu zavelila Liašenková

  • Post author:

Naše basketbalistky družstvo U23 privítali v prvom zápase spoločnej súťaže 1. ligy junioriek U19 a mladých žien U23 družstvo z Čane.

CBK Košice – BA Čaňa 53:40 (16:23)

BODY CBK: Liašenková 20, Kmetoniová 9, Bačová 6, Čatlošová 5, Mrázová 4, Kostíková 3, Sunitrová 2, Dzurová 2, Drimáková 2.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave:  Mrázová, Liašenková, Drimáková, Kmetoniová a Čatlošová. V takej pred tým nikdy nehralo. Do zápasu zasiahli aj Bačová, Sunitrová, Dzurová a Kostíková. Dievčatá nezačali dobre, keď sa im vôbec nedarila streľba spod koša, za dva body a ani pokusy z diaľky. Za polčas dali chudobných 16 bodov. Nehrali sme dobre v obrane, ktorá je v prvom rade o chcení. Výrazne nám chýbal obranný doskok i odstavovanie, takže sme púšťali  súpera do druhých i tretích šancí. Našťastie, súperky to nedokázali naplno využiť, keďže aj ony dali za polčas iba 23 bodíkov. Vedeli sme, že musíme prekonať hlavne seba, zlepšiť činnosť po oboma košmi a viac využívať našu výškovú prevahu. Viac nás zaujímalo, či sa naše dievčatá po prestávke dokážu dostať do zápasového rytmu a či dokážu húževnatého súpera zdolať.

Žlto-čierne zabrali v druhom polčase, ktorý vyhrali o dvadsať bodov 37:17. Družstvo získavalo potrebné sebavedomie a hoci súper stále viedol, tak skóre sme postupne dotiahli. Následne sa družstvá niekoľkokrát vystriedali vo vedení systémom koš na koš. V týchto fázach bolo dôležité, že strelecky zabrala Liašenková tromi trojkami po sebe a postupne sa pridali aj ďalšie hráčky. V poslednej štvrtine naše hráčky zlepšili prácu pod vlastným košom a rovnako tak aj doskoky pod oboma košmi. V posledných piatich minútach zápasu sme sa tak už o výsledok zápasu nemuseli obávať.

LADISLAV JANOŠOV, tréner

Štatistika zápasu