You are currently viewing JUNIORKY U19: K majstrovskému titulu znova cez jedinú víťaznú štvrtinu!

JUNIORKY U19: K majstrovskému titulu znova cez jedinú víťaznú štvrtinu!

  • Post author:

Fantázia! Majstrovská trofej bude zdobiť našu vitrínu. Naše juniorky to zvládli a po víťazstve nad Young Angels Košice 65:58 sa tešia z majstrovského titulu v kategórii do 19 rokov. Ak sme po piatkovom víťazstve nad Ivankou konštatovali, že na víťazstvo stačila našim dievčatám aj jedna víťazná štvrtina, tak v sobotu toto tvrdenie zopakovali. Tentoraz zabrali v tretej štvrtine. Pravda, o vyrovnanosti mestského derby svedčí i skutočnosť, že zostávajúce tri štvrtiny sa skončili nerozhodne.

 

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 58:65 (30:30)

NAJVIAC BODOV YA: Szmereková 32/3 (3 trojky). BODY CBK: Tomajková 19/5 (24 doskokov), Škvareková 13 (16 doskokov, 1 trojka), Mrázová 13 (3 trojky), Nigutová 8/2,  Drimáková 8/2, Šoltésová 4. TROJKY: 3/20 – 4/20, TH: 5/10 – 9/15. FAULY: 18:13. ŠTVRTINY: 15:15, 15:15, 10:17, 18:18.

VÝSLEDOK DRUHÉHO ZÁPASU: BAM POPRAD – BK KLOKANI IVANKA PRI DUNAJI 43:68 (26:33).

 

Žlto-čierne v porovnaní s piatkom zahrali podstatne lepšie. Na rozohrávke si výborne viedla Mrázová a pod košmi kraľovali Tomajková so Škvarekovou. „Bol to výborný zápas. Zdupľujem to ešte raz, na juniorky naozaj veľmi dobrý zápas. V prvom polčase sme sa naťahovali o každý kôš. V tretej štvrtine sme strhli vedenie na svoju stranu a v poslednej štvrtine sa stretnutie dohrávalo,” poznamenal tréner CBK Vladimír Karnay.

Až také jednoznačné a pohodové to však tiež nebolo. Keď Szmereková 3:30 min. pred koncom znížila trojkou na rozdiel dvoch bodov, búrlivá atmosféra sa v hale ešte znásobila. Nie však nadlho, lebo o chvíľu rovnakou trojkovou strelou kontrovala Škvareková a naše dievčatá si už vedenie kontrolovali až do konca stretnutia.

V stretnutí zažiarila Ema Szmereková, ktorá nasúkala vyše polovicu bodov Young Angels. Bolo ju veľmi ťažké ubrániť. „Hrala výborne. Asi ju nechám prepadnúť… Veď predsa nemôže proti nám takto hrať,” glosoval s úsmevom Vladimír Karnay. Szmereková je tiež jeho žiačka na Súkromnom športovom gymnáziu Užhorodská. „Škoda, že za školu tak nehrala a nestrieľala. Proti nám by jej padol kôš ešte aj zo záchoda,” dodal.

„Szmereková bola výborná, ale my sme zahrali ako kolektív. Naše podkošové hráčky dominovali na ihrisku. Ich extraligové skúsenosti sa prejavili v celej kráse. Rovnako to však platí i pre Mrázovú na rozohrávke či Nigutovú. Pochvala však patrí aj ostatným dievčatám. Všetky sa svojím dielom pričinili o titul. Veľká spokojnosť,” povedal komidelník CBK.

Už po sobote je tak rozhodnuté o titule, ale až také prekvapenie to nie je. Všeobecne sa očakával takýto scenár. A nielen pred týmto šampionátom, ale už niekoľko mesiacov pred tým. „Už v januári sme sa s Danom Jendrichovským bavili o tom, že celú devätnástkovú sezónu rozhodne tento jeden zápas. Som veľmi rád, že sme ho víťazne zvládli. Hoci už máme titul vo vrecku, nič to nemení na skutočnosti, že v nedeľu chceme poraziť i Poprad,” konštatoval skúsený tréner.