You are currently viewing JUNIORKY: Pod prehry sa podpísala najmä úspešnosť streľby

JUNIORKY: Pod prehry sa podpísala najmä úspešnosť streľby

  • Post author:

Po víťazstve v Poprade čakal na naše juniorky dvojzápas s mestským rivalom Young Angels. Naše dievčatá síce oba duely prehrali, no najmä v druhom zanechali dobrý dojem.

 

CBK KOŠICE U19 – YOUNG ANGELS KOŠICE U19 37:62 (18:31)

BODY CBK: Tomajková 10, Nigutová 6, Dzurová 6, Mrázová 4, Turňanská 4, Škovránová 4, Drimáková 2, Kostíková 1.

 

CBK KOŠICE U19 – YOUNG ANGELS KOŠICE U23 42:60 (24:31)

BODY CBK: Nigutová 14, Šoltésová 8, Tomajková 8, Drimáková 3, Mrázová 2, Dzurová 2, L. Mantičová 2, Turňanská 2, Kostíková 1.

 

RADOSLAV KOLESÁR (asistent trénera CBK): „Odohrali sme zápas s kvalitným súperom, ktorý disponoval dobrou streľbou z perimetrie a rýchlym presunom do útočnej fázy hry. Mali sme problém s preberaním a s pohotovou reakciou pri útočných kombináciach súpera. Hráčky chválim za zdvojovanie podkošových hráčiek vo vymedzenom území. Celkovo sa nám nedarilo skórovať zo všetkých pozícií. Streľba za 3 body bola 0-20 čo je veľmi zlý parameter. Napriek zlému zakončeniu musím hráčky pochváliť za bojovnosť.

V druhom zápase sme nastúpili s iným duchom, v prvej polovici hry sme dobre bránili a nepúšťali súpera do výrazného úniku. Mali sme aj zvýšenú úspešnosť streľby oproti predchádzajúcemu zápasu. Treba ale viac pracovať na individuálnych herných činnostiach jednotlivca. Hlavne na zrýchlení streľby, prihrávke na centra a na rýchlosti reakcie. Aj napriek chybám sme mali pekné momenty. Verím, že nás tieto zápasy nakopnú k lepším výsledkom.”