You are currently viewing JE TO NAOZAJ SKUTOČNOSŤ, CBK BUDE V EXTRALIGE ŽIEN

JE TO NAOZAJ SKUTOČNOSŤ, CBK BUDE V EXTRALIGE ŽIEN

  • Post author:
Niekoľko týždňov od skončenia uplynulej sezóny naša domovská stránka nepriniesla žiadne novinky z CBK basketbalovej kuchyne, takže je potrebné niečo napísať, pretože je o čom…
Už mnoho sezón patrí basketbalový klub CBK Ťahanovce Košice na dievčenskej basketbalovej mape Slovenska k tým klubom, ktoré sa snažia udržať tento krásny šport v životaschopnom stave.
Ako jeden z mála klubov na Slovensku sa snažíme vychovávať basketbalový poter a mládež tak, aby sme vždy dokázali postaviť družstvá v rôznych vekových kategóriách a nezabúda pri tom ani na družstvo dospelých. Družstvo žien CBK Košice patrilo niekoľko sezón k favoritom prvej ligy, druhej najvyššej ženskej basketbalovej súťaže, kde sa vždy umiestňovalo na popredných miestach.
CBK Košice svojim ponímaním je viac menej rodinným klubom, kde je väčšina vzťahov založená na dobrovoľnosti i vzájomnej pomoci a to od najmenších basketbalistiek, cez mládež, trénerov a ďalších ľudí, ktorí zabezpečujú celkovú organizáciu jeho života. Hnacím motorom je tu tréner, organizátor a funkcionár v jednej osobe Miroslav Dirga, pričom mu výdatne sekunduje jeho dcéra Vladimíra Daňková i zať Marek a ďalší rodičia hráčok, priatelia či známi, ktorí pomáhajú klubu ako vedia.
V tejto sezóne, aj pôsobením rôznych priaznivých okolností, klub dostal možnosť, ktorú využil
a prihlásil svoje družstvo žien do najvyššej slovenskej súťaže, pretože nie je dobré keď je neúspech, ale horšie je sa o úspech nepokúsiť …
V sezóne 2022/2023 budú teda naše ženy bojovať o čo najlepšie výsledky medzi slovenskou ženskou basketbalovou smotánkou, čo je veľmi pozitívna správa nielen pre samotné hráčky, trénerov a ďalších obetavých ľudí, ktorí pomáhajú v jeho činnosti, ale aj pre všetkých priaznivcov klubu.
V najvyššej slovenskej ženskej basketbalovej súťaži bude klub využívať „staršie“ hráčky, ktoré sú súčasťou CBK už viac sezón a svoje talentované juniorky, odchovankyne klubu, narodené v roku 2004 či 2005 ako to oznámila na otvorení novej sezóny prezidentka klubu Vladimíra Daňková.
Trénerom extraligového družstva bude Vladimír Karnay, ktorý má bohaté skúsenosti s extraligovým i reprezentačným basketbalom žien, jeho asistentom Ladislav Janošov, manažérom Marek Daňko.
Momentálne, okrem veľmi ťažkého riešenia ekonomických otázok a zabezpečenia najzákladnejších
potrieb klubu, je veľmi dôležité presvedčiť všetky hráčky ženského a juniorského družstva, že toto je iný, podstatne kvalitnejší level a z toho dôvodu je potrebné zanechať amatérsky prístup k tréningu, či zápasom a zvýšiť svoj osobný podiel na celkovom dianí klubu. Tu už naozaj nie je miesto na zbytočné a neopodstatnené absencie na tréningu, či nebodaj na zápase z rôznych a často malicherných dôvodov, pretože nás to môže celkovo výrazne oslabiť.
Pevne veríme, že naše dievčatá sú dostatočne rozumné aby si uvedomili, že je nutné všetky svoje
činnosti a aj osobnú organizáciu života smerovať k tomu, aby naša účasť v extralige nebola iba symbolická, ale aby sme prispeli aj my ku kvalitnej úrovni našej basketbalovej extraligy.