You are currently viewing Jasná záležitosť pre staršie mini

Jasná záležitosť pre staršie mini

  • Post author:

V sobotu predpoludním privítali naše staršie mini (2008 a mladšie) v košickom derby celok Tydam. Hosťujúce dievčatá sú na začiatku svojej basketbalovej cesty, čo sa prejavilo i na výsledkoch tohto dvojzápasu.

V prvom súboji nastal 50-bodový rozdiel, od ktorého sa prestalo rátať skóre, v 13. minúte (prvá štvrtina sa skončila 36:3), v druhom súboji nastal ešte o necelé dve minúty skôr (prvá štvrtina 40:1). Príležitosť tak dostali všetky dievčatá z lavičky a zahrala si aj malá Stelka.

 

CBK MINUBUSEUROPA KOŠICE – TYDAM KOŠICE 54:3

BODY CBK: Emmka Daňková 18, Mimi Hudáčková 10, Viki Očenášová 6, Viki Pulíková Hrehová 6, Tami Juhászová 4, Barborka Bednárová 4, Tami Mantičová 2. TH: 2/0 – 2/1.

 

CBK MINUBUSEUROPA KOŠICE – TYDAM KOŠICE 52:1

BODY CBK: Emmka Daňková 22, Barborka Bednárová 8, Viki Očenášová 8, Tami Mantičová 8, Sofi Túrocziová 4, Mimi Hudáčková 2. TH: 0 – 2/1.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Keďže Tydam je začínajúce družstvo, v podstate takýto vývoj i priebeh zápasu sme očakávali. Aj preto som dievčatám už dopredu povedala, že pre mňa bude v tomto dvojzápase dôležitá obrana, aby v nej zúročili to, čo sa učíme na tréningoch. Chcela som, aby si skúšali veci, ktoré nacvičujeme. To bolo prvoradé. Veľmi som spokojná s rýchlymi protiútokmi, lebo už to začínalo fungovať podľa schémy. Dievčatá už vedeli, kde sa majú pohybovať. Dokonca, jeden rýchly brejk sme zahrali úplne ukážkovo. Taktiež som chcela, aby dievčatá skúšali zakončovať novými spôsobmi. Z celého družstva sa to podarilo dvom hráčkam – Emmke a Mime, čo som zostala veľmi milo prekvapená. Dievčatá bojovali, plnili, čo som im kázala.