You are currently viewing EXTRALIGA: Zostali na Branisku a potom už nemali nárok

EXTRALIGA: Zostali na Branisku a potom už nemali nárok

  • Post author:

Miroslava „Mici” Krištofová si nepamätá, kedy bola najlepšou strelkyňou družstva v stretnutí. Mrzí ju však zbytočná prehra.

Hráčky CBK odohrali celkom sľubný duel s Ružomberkom. Dokonca vyhrali i prvú štvrtinu a pred duelom v Poprade tak boli oprávnené očakávania nielen na potvrdenie dobrej hry, ale i možný plný bodový zisk. Potvrdila sa však stará známa pravda: veľké očakávania, slabá zábava. „Cebekáčky” vybuchli prakticky vo všetkom. Pozitív by sme našli len veľmi málo.

„Príčiny tohto kolapsu by som hľadala predovšetkým v obrannnej hre. V prvom polčase nám úplne odišla obrana. Lepšie povedané, do zápasu sme s ňou vlastne ani nevstúpili… Bez obrany nevedie žiadna cesta k úspechu. Od kvalitnej obrany sa všetko odvíja. Ako pekne sme zamakali proti Ružomberku vo všetkých herných činnostiach, tak teraz sme vo všetkých zlyhali. Mali sme veľmi nízke percento úspešnosti streľby, trestné hody ani nehovorím. Navyše zápas strelecky nevyšiel Lucke Kašperanovej, čo hneď pocítil celý tím. Keby sa čo i len trochu strelecky chytila, bol by to iný zápas. Navyše, podkošové hráčky dali spolu len šesť bodov, čo je málo,” povedala kapitánka CBK Miroslava „Mici” Krištofová.

Po zlom vstupe do zápasu človeku napadnú myšlienky, či hráčky po ceste nezostali na Branisku, lebo ako keby ani neboli na palubovke. „Naozaj to môže evokovať, že nás zatvorili v tuneli, lebo sme mali veľmi zlý štart do zápasu a začali sme hrať až v druhom polčase. Vyhrali sme síce obe štvrtiny, no na obrat v zápase to bolo veľmi málo.”

Po nádejnom výsledku s Ružomberkom si viacerí mysleli, že neskúsenému nováčikovi mohol tento zápas vliať do žíl prepotrebné sebavedomie, no s odstupom času to vyznieva tak, ako keby mu uškodil. Facka o takmer 40 bodov od Young Angels mala v nasledujúcom zápase proti UMB oveľa pozitívnejší vplyv na družstvo. „Po Ružomberku sme si asi až príliš verili. Lenže zápas sa sám nevyhrá, ani víťazstvo nám samé nespadne. Extraliga je o niečom inom ako I. liga. Mysleli sme si, že je v našich silách poraziť Poprad. Aj preto, že domácim chýbala opora Sojáková. Dali sme si záležať i na ubránenie ďalšej líderky Dominiky Drobnej, no strelecky sa utrhla iná hráčka. Popradčanky bojovali a išli agresívne za svojím cieľom. To je vlastne ich štýl, ktorým sú známe. Hoci sme mali i výškovú prevahu, nestačilo to, lebo domáce nás preskákali.”

Keďže Lucke Kašperanovej sa strelecky nedarilo a zaznamenal iba 5 bodov, v zakončení ju nahradila práve ”Mici” Krištofová. S 13 bodmi najlepšia strelkyňa CBK v tomto stretnutí. „Priznám sa, že si vôbec nespomínam, kedy som bola naposledy našou najlepšou strelkyňou v zápase. Ja totiž nie som veľmi na zbieranie bodov. Na to sú iné. Ja skôr pracujem v obrane a na získavaní lôpt. Samozrejme, strelecká úspešnosť ma potešila, no škoda, že sme nevyhrali.”

Po prvom polčase sme napriek zlému výkonu prehrávali iba o deväť bodov, čo bolo ešte stále hrateľné, ak by sa zlepšila strelecká úspešnosť. Lenže trápenie pokračovalo. „Vlastne prvé štyri minúty druhého polčasu nepadol žiaden kôš na oboch stranách. Oba tímy sa naťahovali, no skóre sa nemenilo. Ak taký dlhý čas nedáme kôš, ťažko môžeme pomýšľať na obrat v zápase. Jednoznačne nám ušla prvá štvrtina. Tú sme prehrali o sedem bodov a rovnakým rozdielom i celý zápas. Stretnutie sa nehrá na jednu-dve štvrtiny, ale na štyri, bohužiaľ,” dodala kapitánka CBK, podľa ktorej získali dievčatá ďalšiu cennú skúsenosť, hoci dosť bolestivú. „Veľmi nás mrzí tento zápas. Verím však, že odvetu doma zvládneme oveľa lepšie,” podotkla „Mici” Krištofová.