You are currently viewing EXTRALIGA: Zlepšený výkon proti Šamorínu

EXTRALIGA: Zlepšený výkon proti Šamorínu

Po predchádzajúcom zápase v Banskej Bystrici sme kritizovali naše hráčky za niektoré chyby, ktoré sa často opakujú v našich zápasoch a majú vplyv na hru i výsledky. V zápase so Šamorínom naše dievčatá podali celkom dobrý výkon a aj keď to na kvalitného súpera nestačilo, niektoré činnosti sa zlepšili.

CBK KOŠICE – ŠBK ŠAMORÍN 58:71 (26:38)

CBK: Kašperanová 16 (1 trojka), Tomajková 12, Lukačiková 10, Sunitrová 7 (1 trojka), Škvareková 7 (1 trojka), Zahornacká 2, Mrázová 2, Čatlošová 2. ŠTVRTINY: 13:20, 13:18, 15:10, 17:23.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave: Lukáčiková, Kašperánová, Liašenková, Čatlošová a Škvareková. Prvá štvrtina by bola celkom vyrovnaná, keby sme mali viac streleckého šťastia. Bolo až neuveriteľné, ako nám vypadávali z koša niektoré sľubné pokusy, keď sa lopta aj niekoľkokrát otočila na obrúčke, ale cez sieťku neprepadla, čo naše dievčatá dosť brzdilo v rozlete. Obdobné veci sa diali aj v druhej štvrtine, strelecká smola nášho družstva pokračovala aj v nej. Keď sa k tomu pridružilo 14 nevynútených strát (oproti 4 stratám súperiek) za polčas, nečudo, že súper vedený výbornou Sujovou, ktorú dopĺňala dôrazná Marcová,  vyhral obe štvrtiny a aj polčas celkovo o 12 bodov.

V druhom polčase sa v našej hre začalo prejavovať niečo, čo chceme aby bolo stálou súčasťou našej hry, keď sme už dokázali pritvrdiť v osobných súbojoch i proti fyzicky silnejším hráčkam súpera (Marcová, Veiglová). Celkovo sme v tomto zápase súpera dokázali preskákať – 42 našich doskokov oproti 37 doskokov hostiek – čo bolo našim kladom. Naše podkošové hráčky pod vlastným košom mali prevahu aj vďaka Tomajkovej (11 obranných doskokov, plus dva útočné), ale hlavne sa jej konečne začalo dariť aj v streľbe, keď dala 12 bodov a pripísala si cenený double – double. Tretiu štvrtinu sme vyhrali o 5 bodov a súper viedol pred poslednou časťou už iba o sedem bodov.

V poslednej štvrtine sa ukázalo, aké je to mať v družstve takú skúsenú a kvalitnú hráčku, akou je Sujová. Nám sa napriek snahe nepodarilo ani päť minút pred koncom znížiť stav na rozdiel pod sedem bodov. Sujová (26 bodov) zakončila rýchly protiútok, keď sama získala loptu, k tomu pridala dve trojky, alebo šikovnú asistenciu pre spoluhráčky. A tak, aj keď sme aj my dali v koncovke celkom zaujímavé body, nestačilo to.