You are currently viewing EXTRALIGA: Zaslúženém víťazstvo jasne lepšieho Šamorínu

EXTRALIGA: Zaslúženém víťazstvo jasne lepšieho Šamorínu

Jediným akým-takým kladom v zápase v Šamoríne bolo, že naše dievčatá dali 50 bodov, ale inkasovali až 85, keď od začiatku nehrali dobre v obrane. Domáce na čele so Sujovou, ktorej sekundovala Marcová, tento fakt využívali dokonale a trestali skoro každú našu chybu. A tých bolo veru neúrekom.

ŠBK ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 85:50 (45:26)

BODY CBK: Tomajková 12, Lukáčiková 8, Kašperanová 8, Liašenková 7, Záhornacká 6, Škvareková 5, Dzurová 2, Krištofová 2. ŠTVRTINY: 23:14, 22:12, 18:15, 22:9.

Našim zámerom v tejto sérii o 5. miesto bolo dať čo najviac priestoru hráčkam, ktoré dostávali počas sezóny menej minút, takže Kašperanová a Lukáčiková hrali iba necelých 20 minút a Krištofová  dokonca iba necelých 5 minút. Zodpovednosť teda ostávala vo väčšej miere na našich neskúsených mladých hráčkach, ktoré však proti skúsenému domácemu družstvu dirigovanému znova výbornou Sujovou,  ešte nedokázali čeliť dostatočne. Domáce často využívali rýchly protiútok s úspešným zakončením, keď naše dievčatá neskoro reagovali na dlhú prihrávku či únik po zadnej čiare, po ktorom naše hráčky nevedeli zabrániť prieniku súpera pod náš kôš. Problémy nám robila aj hra dvojičiek, keď úspešne zakončovala Marcová či streľba z diaľky. Ťažko sme sa vedeli vysporiadať so súperovým zdvojovaním pri našich akciách. Najviac výhrad sme však mali na náš obranný doskok (ale aj útočný). Domáce šikovne využívali fyzickú prevahu a jednoznačne nás preskákali. Pre porovnanie – kým domáce hráčky pod vlastným košom doskočili 34 lôpt a v útoku u nás 25, naše doskočili pod svojim iba 19 a pod súperovým len 14. Šamorínčanky mali i 28 asistencií, my iba deväť… To sú naozaj slabé čísla a potvrdzujú zaslúžené víťazstvo domácich. V nasledujúcom zápase v stredu máme čo naprávať.