You are currently viewing EXTRALIGA: Zápas u majstra môžeme hodnotiť kladne

EXTRALIGA: Zápas u majstra môžeme hodnotiť kladne

Po minulotýždňovom sklamaní v Poprade nás tento víkend čakal najťažší súper tejto ligy – majster z Piešťan. Každý, kto sleduje basketbal, vie, akú kvalitu má náš úradujúci majster, v ktorého kádri figuruje napríklad legenda Anka Jurčenková, Američanka Jamesová, česká reprezentantka Andelová, slovenské reprezentantky Moravčíková, Martišková a Rusiňáková, hráčka Čiernej Hory Mujovičová či Chorvátka Mandičová. Preto naše basketbalistky nečakalo nič ľahké. Jednoducho, kvalitou je majster niekde úplne inde, čo v tomto zápase jednoznačne dokázal, ale naše dievčatá napriek mnohým chybám, ktoré v zápase urobili, môžu byť so sebou spokojné.

PIEŠŤANSKÉ ČAJKY – CBK KOŠICE 87:41 (25:11,21:11,24:7,17:12)

BODY CBK: Nigutová 17, Liašenková 10, Kašperánová 6, Záhoranská a Tomajková po 4.

Naše družstvo nastúpilo na tento zápas v základnej zostave: Nigutová (17 rokov), Kašperanová (23 rokov), Liašenková (19 rokov), Krištofová (33 rokov)  a Tomajková (17 rokov). Lukáčiková pre zranenie nemohla nastúpiť. Dá sa povedať, že  dievčatá bojovali statočne. Skúsenosť našich súperiek sa prejavovala hlavne v troch výrazných činnostiach –  v rýchlosti, akou sa snažili riešiť a riešili všetky herné situácie, v dôraznej nekompromisnej obrane a v premieňaní šancí. Na našu hru to malo hlavne ten vplyv, že sme nepremenili niekoľko  dobrých príležitosti na skórovanie a to aj spod koša. Naopak, súperky dali skoro všetko. Z väčších vzdialeností sme zakončovali  takmer vždy pod tlakom a často tesne pred koncom časového limitu. Tak sme napríklad stratili asi 6 lôpt pre nedodržanie limitu 24 sekúnd a celkovo sme v zápase mali 30 strát, čo je pri takomto súperovi príliš veľa. Domáce hráčky vynikali v útočnom doskoku – 18 lôpt pod našim košom (my u súpera len 7), ale v obrannom sme boli skoro vyrovnaní (34:30 – pričom Tomajková doskočila 7) a to proti nám doskakovali Jurčenková, Jamesová, Moravčíková či Taušová… Kvalitný, zaujímavý a hodnotný výkon podala Nigutová, ktorá vynikla aj strelecky a konečne mala dvojciferný strelecký výsledok aj Liašenková.

Začiatok tretej štvrtiny sme nezachytili, čo sa dalo čakať, pretože tempo domácich bolo aj po prestávke neustále veľmi vysoké. Čajky šnúrou 16:2 získali ešte jasnejší náskok. Nám sa streľba nedarila, a tak táto štvrtina bola z nášho pohľadu najmenej vydarená, ale na ihrisku sa postupne vystriedali všetky naše hráčky, aby si skúsili aké je to hrať proti majstrovi. Vo štvrtej štvrtine to bolo celkom zaujímavé a s lavičkou čajok sme hrali celkom dobrú partiu, pričom našim tajným želaním bolo, aby sme dokázali dať v tomto zápase štyridsať bodov, čo sa nám podarilo.

Tréner: Ladislav Janošov