You are currently viewing EXTRALIGA: Z jasného priebehu mohla byť dráma

EXTRALIGA: Z jasného priebehu mohla byť dráma

Do Banskej Bystrice sme cestovali s úmyslom pokúsiť sa o úspech proti súperovi, ktorý je reálne v našej výkonnostnej skupine. Vedeli sme však, že domáce družstvo sa veľmi mobilizuje a má ambície na dobrý výsledok. Keďže sme cestovali bez ďalšej našej vysokej hráčky Čatlošovej, absencia našich vysokých (Tomajková, Škvareková) sa musela proti vysokým a fyzicky silným domácim hráčkam prejaviť.

UMB BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 62:74 (26:43)

NAJVIAC BODOV UMB: Krajčírová 25/3. CBK:Mončeková 26/2, Kmetoniová 19 (1 trojka), Kašperanová 12/5 (1 trojka), Liašenková 7/3, Mrázová 4, Krištofová 2, Záhornacká 2,Nigutová 2, Petrušová, Sanitrová. TH: 6/10 – 10/16. TROJKY: 4/22 – 2/22. FAULY: 18 – 14. ŠTVRTINY: 13:22, 13:21, 14:16, 22:15.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Mrázová, Kašperanová, Krištofová, Kmetoniová a Mončeková. Dievčatá začali celkom dobre, keď pod košom sa dokázali presadiť Mončeková aj Kmetoniová. Darila sa nám medzihra a nútili sme domáce hráčky k častým chybám a strátam. Žiaľ, nedokázali sme to dostatočne využiť a navyše sme v prvej štvrtine nepremenili šesť z deviatich trestných hodov! Postupne prišli na ihrisko Liašenková, Petrušová, Záhornacká, Nigutová i Sunitrová a zápas nám celkom chutil. Prvú štvrtinu sme teda vyhrali o deväť a druhú o osem bodov, takže po polčase bol stav 26:43. Po prestávke sme rýchlo dali niekoľko košov a v jednom momente sme viedli už o 28 bodov. Potom sme sa zasekli. Napriek tomu sme viedli pred poslednou časťou hry o jasných 19 bodov a zdalo sa, že sa nič nemôže stať. Súper však získaval prevahu pod oboma košmi. Pod našim košom získaval druhé, tretie, niekedy aj štvrté šance a úspešne zakončoval. Naše nižšie a ľahšie podkošové hráčky pomaly strácali sily. Navyše sme sa snažili dosť netakticky riešiť situácie streľbou spoza oblúka, ktorá však nebola našou silnou stránkou (z 22 trojkových pokusov sme dali iba 2), a kedže nám chýbala výška a sila na útočný doskok, dávali sme šancu UMB. Súperky tak pod našim košom získal 26 útočných doskokov a my pod jeho košom iba 15 a celkovo nás tak preskákal o 14 doskokov, čo je veľa. Došlo to až tak ďaleko, že nadšene hrajúce domáce družstvo, v ktorom sa pod košom presadzovala Krajčírová (25 bodov a 15 doskokov), sa dotiahlo až na rozdiel 7 bodov. Drámu sme však nepripustili. Liašenková a Kašperanová premenili všetky svoje trestné hody, ktoré mali k dispozícii a 12-bodový rozdiel v skóre pre nás už ostal do konca zápasu, čím sme získali druhé a úplne zaslúžené extraligové víťazstvo v začínajúcej sa sezóne.