You are currently viewing EXTRALIGA: Výkon z Banskej Bystrice by mal odstrániť varovný prst

EXTRALIGA: Výkon z Banskej Bystrice by mal odstrániť varovný prst

  • Post author:

V sobotu o 18. hod. je v Starej jazdiarni na programe ďalšie derby s Young Angels Košice v rámci nadstavby o 5.-8. miesto. Pravda, tentoraz budeme v pozícii domáceho celku. Naposledy sme s mestským rivalom prehrali 73:78. Pred stretnutím sme sa pozhovárali s trénerom CBK Vladimírom Karnayom.

Do predošlých stretnutí s Young Angels sme vstupovali s tým, že nemáme čo stratiť, lebo favorit bol jasný. Medzitým sa situácia trochu zmenila. Skóre je otvorenejšie do posledných minút a na svojom konte máme už aj skalp mestského rivala. Pociťujú dievčatá už väčšie očakávania i prípadný tlak pred týmto stretnutím?

„Derby je derby. Ťažko dopredu predpovedať, čo sa bude diať na palubovke, prípadne výsledok. Jednoznačne musíme do zápasu vstúpiť s iným nasadením a energiou, ako to bolo v predošlom vzájomnom zápase s Angels. Vtedy sme boli prvý polčas totálne mimo a druhopolčasové nasadenie už neprinieslo víťaznú koncovku. Dievčatá sa musia vyvarovať takémuto výpadku a na stretnutie musia nastúpiť s inou energiou a odhodlaním.”

Predchádzajúci vzájomný súboj nám nevyšiel. Zaspali sme úvod a napokon sme nezvládli ani koncovku stretnutia. Varovný prst pred sobotňajším duelom?

„Nepochybne. Osobne si myslím, že ak podáme taký výkon ako naposledy v Banskej Bystrici, tak ten zápas by sme mali zvládnuť. Verím, že dievčatá si uvedomia, v ktorých aspektoch naposledy zlyhali v derby a tentoraz pristúpia k svojim povinnostiam oveľa zodpovednejšie.”

Okrem derby sa o náboj stretnutia postará aj priamy boj o 5. miesto a teda výhodnejšiu pozíciu pred play-off. Tiež to tak vnímate?

„Samozrejme. Veľmi dobre si uvedomujeme, že víťazstvo v tomto stretnutí nás automaticky posúva na 5. miesto. Bez ohľadu na to, ako sa skončia zápasy posledného kola nadstavby.”

Už ste sa etablovali na nové domáce prostredie?

„Ťažko povedať. Zatiaľ sme v tejto hale odohrali iba dva zápasy. Hovorí sa síce, že na nové sa rýchlo zvyká, no zatiaľ máme bilanciu jedno víťazstvo – jedna prehra. V piatok máme v tejto hale hodinový tréning, tak dúfam, že nám trochu pomôže pred samotným zápasom a prinesie želateľný efekt.”

Naposledy sa na derby do Starej jazdiarne prišlo pozrieť 400 divákov. Očakávate vyššiu návštevu a možno búrlivejšiu atmosféru? Viaceré hráčky ešte pred takou návštevou ani nehrali.

„To je tiež pravda. Počul som, že veľa ľudí sa chystá na toto derby, tak sa necháme prekvapiť. Určite nebude 7-eurové vstupné ako naposledy. My máme trojeurové, takže aj táto skutočnosť by mala napomôcť k vyššej návšteve. Verím, že derby bude mať ten správny náboj a ľudia si užijú stretnutie.”