You are currently viewing EXTRALIGA: Vo vyrovnanom zápase zvíťazila skúsenosť

EXTRALIGA: Vo vyrovnanom zápase zvíťazila skúsenosť

V zápase so Šamorínom naše dievčatá veľmi túžili vyhrať a od začiatku sa snažili dostať súpera pod tlak, ale ten ani za stavu 12:1 zo začiatku a ani v ďalšom priebehu zápasu nepodliehal panike. Šamorín vedomý si svojich väčších skúsenosti nám nedovolil v ďalšom priebehu získať výraznejší náskok a kedže my sme nedokázali ubrániť strelecky disponovanú mladú Vondryskovú, ktorá nám dala 23 bodov (5 trojok z 8 pokusov), a dve vysoké Marcovú (16 bodov, 6 doskokov) a Vargovú (13 bodov, 10 doskokov), Šamorín vyhral v tomto vyrovnanom zápase.

CBK Košice – ŠBK Šamorín 66:72 (15:14, 18:18, 19:17, 14:23)

CBK: Kašperanová 23/3 (4 trojky, 6 doskokov), Mončeková 20/1 (1 trojka, 7 doskokov), Mrázová 7 (1 trojka), Liašenková 6/1 (1 trojka), Kmetoniová 5/1, Krištofová 3/1, Čatlošová 2/2. NAJVIAC BODOV ŠBK: Vondrysková 23 (5 trojok). TH: 9/12 – 8/9. TROJKY: 7/16 – 8/18. FAULY: 16 – 13. ŠTVRTINY: 15:14, 18:18, 19:17, 14:23.

Naše družstvo nastúpilo na tento zápas v základnej zostave  Mrázová, Kašperánová, Krištofová, Kmetoniová a Mončeková. Hoci sme viedli už 12:1, nedokázali sme tento nástup viac využiť a tak bola prvá štvrtina vyrovnaná. Postupne prichádzali na ihrisko Nigutová, Čatlošová, Liašenko i Petrušová, ale stále sme robili dosť zbytočných chýb v rozohrávke. V niektorých momentoch sme hrali dosť alibisticky, nevhodne alebo neskoro sme riešili situácie, kde bolo potrebné ihneď zakončiť a nehľadať spoluhráčku. Znova a to aj v ostatnom priebehu zápasu nám vypadávali z koša niektoré naše sľubné pokusy. Obdobne prebiehala aj druhá štvrtina, hostky dokázali na každý náš koš odpovedať, takže sme po prvom polčase   znova viedli len o bod. Škoda, že sa nenašla hráčka, ktorá by to vzala na seba.

V druhom polčase vyrovnané stretnutie pokračovalo a naše hráčky sa nedokázali dostať do trháku, ktorý by bol zlomový pre ďalší priebeh stretnutia. Keď sa zdalo, že by sme mohli mať navrch, nastúpila po prvý raz v tejto sezóne za hostí hrajúca trénerka Sujová a hneď dala dôležitú a ťažkú trojku, čím podržala Šamorínčanky. V tomto štatisticky pomerne vyrovnanom stretnutí bola výrazne v náš neprospech výška, pretože naše podkošové dievčatá pri absencii Tomajkovej a Škvarekovej sú predsa len nižšie. Počas celého zápasu, keď mal súper celkovo 45 doskokov oproti 25 našim (z toho Mončeková a Kašperanová viac ako polovicu)  sa zvlášť v poslednej štvrtine ukázalo, čo znamená mať v družstve skúsené a kvalitné podkošové hráčky. Za stavu 66:66 nám dali tri koše spod koša Vargová a Marcová, naše nedokázali odpovedať úspešne a bolo po zápase, ktorý nám doslova utiekol pomedzi prsty. Aj keď to bol doteraz náš najtesnejší výsledok s týmto súperom veľmi neteší, pretože sme mohli reálne dosiahnuť viac.