You are currently viewing EXTRALIGA: V tejto hale som v živote nehrala, hovorí „Mici” Krištofová

EXTRALIGA: V tejto hale som v živote nehrala, hovorí „Mici” Krištofová

  • Post author:

Kapitánka CBK cíti veľkú zodpovednosť voči mladým hráčkam i voči fanúšikom, ktorých nechce sklamať.

 

Najskúsenejšou hráčkou CBK bude bezpochyby 33-ročná kapitánka Miroslava „Mici” Krištofová. „Mám strašné motýliky v žalúdku, lebo sa veľmi teším. Nejaké stresy sú, ale sme zdravo namotivované. Už sa neviem dočkať,” vyjadrila sa kapitánka CBK, ktorá ako jedna z mála dievčat v našom tíme už okúsila extraligu. „Pravidelne som naposledy hrala v najvyššej súťaži v sezóne 2013/14 ešte v drese vtedajšej Cassovie, za ktorú som odohrala tri sezóny. Následne som podstúpila operáciu kolena a prišla som do CBK. Extraligu som si ešte zahrala na hosťovaní v Poprade pred príchodom pandémie. Nastúpila som však len na jeden zápas, takže to ani nerátam ako extraligové pôsobenie. Vtedy sme tam boli spoločne aj s Terkou Stollárovou a Luckou Kašperanovou.”

Miroslava Krištofová si pochvaľovala prípravu celého družstva, no na druhej strane ju mrzí zranenie členka. „Najmä prvé dva týždne sme dobre zamakali, keď sme naháňali kondíciu. Žiaľ, s Luckou Kašperanovou sme pre výrony členkov museli nútene pauzovať, čo som osobne dosť ťažko znášala. Lucka sa skôr vystrábila zo zranenia a začala trénovať skôr ako ja. Naplno však už zaberám tretí týždeň. Celkovo bola príprava fajn. Veľa nám dali hlavne prípravné zápasy,” poznamenala „Mici” Krištofová, podľa ktorej sa na medzinárodnej scéne hral tvrdší, agresívnejší a rýchlejší basketbal. Najmä pre 17-ročné dievčatá, ktoré tvoria polovicu z 18-členného kádra, to boli neoceniteľné skúsenosti. „Niečo iné to bolo i pre nás, staršie hráčky. Doteraz sme hrali druhú najvyššiu súťaž a tieto prípravné zápasy nám ukázali niečo nové. Skok do extraligy bude aj pre nás veľkou výzvou,” povedala skúsená basketbalistka, ktorá sa už síce pohrávala aj s myšlienkou o skončení kariéry, no stále ju na palubovke držal jeden sen: pomôcť dievčatám postúpiť do extraligy. Ako je známe družstvo CBK sa v posledných štyroch ročníkoch I. ligy umiestnilo trikrát medzi najlepšou trojkou – raz tretie a dvakrát druhé. „Motivácia zahrať si ešte raz extraligu bola silnejšia, ako myšlienka o skončení kariéry. Navyše je tu perfektný kolektív, zbožňujem tieto dievčatá. Preto to ešte chcem potiahnuť. Cítim aj väčšiu zodpovednosť. Je nás tam pár starších, ktoré musíme potiahnuť aj naše tínedžerky. Ľudia nám veria, budú nás chodiť povzbudzovať a my ich nechceme sklamať,” vyznala sa hráčka, ktorá pracuje ako policajtka.

Hneď na úvod nováčikovskej sezóny je na programe košické derby s Young Angels. „Samozrejme, favoritom bude domáci kolektív, ale my rozhodne lacno kožu nepredáme. Sme nováčik, sme zdravo nabudené a budeme sa chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Je nám jasné, že na nováčika si každý trúfa a bude pomýšľať o povinnom víťazstve, ale my máme tiež svoje ciele. Určite si nechceme urobiť hanbu. Nik nečaká, že budeme vyhrávať zápasy, no na druhej strane v súťaži sú i také družstvá, s ktorými sa dá hrať vyrovnaná partia a dá sa bojovať o víťazstvá. Ako nováčikovi nám síce budú chýbať skúsenosti, no tie sa budeme snažiť nahradiť bojovnosťou, mládežníckym elánom a nováčikovskou eufóriou. Určite zo seba vydáme maximum.”

Ako je známe, svoje domáce zápasy budeme hrať v Šaci. Tamojšia hala je prechodným domovským stánkom aj pre Young Angels. Hoci Mirka Krištofová toho v extralige a I. lige preskákala neúrekom a zahrala si v rôznych halách po celom Slovensku, v Šaci bude mať premiéru. „Doteraz som v nej bola len ako divák, počas majstrovstiev Slovenska kadetiek. V živote som tam nehrala. Pre mňa to bude niečo nové. Sama som zvedavá, ako sa mi bude dariť v tejto hale. Veľmi sa teším,” zdupľovala opora CBK.