You are currently viewing EXTRALIGA: V „predkole play-off” potvrdiť 6. miesto
CBK Košice vs YA Košice

EXTRALIGA: V „predkole play-off” potvrdiť 6. miesto

  • Post author:

Mimoriadne nahustený program majú naše extraligové basketbalistky počas najbližšieho víkendu, keď odohrajú až dva zápasy. Po nich sa skončí dlhodobá súťaž a na rad prídu vyraďovacie súboje. S trénerom CBK Vladimírom Karnayom sme sa porozprávali i na túto tému.

Najprv sme sa však ešte vrátili k predchádzajúcemu zápasu s Young Angels, ktorý naše dievčatá prehrali 68:91. Napriek prehre potešilo 68 bodov. „Potešil by som sa ešte viac, keby Lucia Škvareková premenila posledné dva trestné hody a hneď vzápätí by sme neinkasovali kôš. To by bola ideálna prehra z mojej strany,” lakonicky poznamenal Vladimír Karnay. Určite by bol prijateľnejší a oku viac lahodiaci výsledok, ak by sa ľavá časť skóre začínala sedmičkou a pravá osmičkou… Aj tak je to druhý náš najvyšší počet bodov v zápase v extralige. Doteraz je ním 83 bodov pri víťazstve nad UMB Banská Bystrica. „Samozrejme, UMB je súperom inej kategórie. Proti Angels to bolo z pohľadu útoku v pohode. Strelecký výkon Lucky Kašperanovej bol excelentný. Zaznamenala 26 bodov a dokázala sa strelecky vyrovnať Američanke Blanksovej (28 bodov, pozn.). Bol som spokojný aj s 11 bodmi Tomajkovej, hoci na jej konte mohlo byť viac bodov, keby hrala odvážnejšie do koša. Trochu vyhorela Radka Nigutová (2 body), ktorá na palubovke pôsobila ako bez energie. Mici Krištofová a Miškou Lukačíkovou odviedli svoj kvalitný štandard. Ešte potrebujeme, aby sa z lavičky niekto výraznejšie zapojil do hry.”

V stretnutí sme si vytvorili aj jeden rekord. Prvú štvrtinu sme vyhrali 26:24 a 26 bodov za jednu štvrtinu sme ešte v extralige nedali. „Všetko sa odvíjalo od úspešného vstupu do stretnutia. Samozrejme, rotácia hráčok nie je v našom tíme taká kvalitná ako v Young Angels. Bola teda len otázka času, keď súperky zlomia zápas vo svoj prospech. Každopádne i tento štatistický údaj je určite pozitívom pre naše dievčatá.”

Pred nami je ďalší víkend a ďalšia výzva. Presnejšie dve výzvy. V sobotu sa predstavíme v Poprade a v nedeľu toho istého súpera budeme hostiť na domácej palubovke v rámci dohrávky 5. kola nadstavby. Tento dvojzápas s Popradom tak vyznieva ako predkolo play-off. „Dá sa to aj tak povedať. Nehovoriac, že je veľmi pravdepodobné, že v 2. kole play-off znova narazíme na Popradčanky,” usmial sa Vladimír Karnay a pokračoval: „Tieto dva zápasy budú pre nás špecifické. Jednoznačne pocestujeme do Popradu s cieľom vyhrať aspoň o jeden bod. Nechceme si toto predsavzatie nechávať na nedeľňajší domáci súboj. Keby sa stretnutie odohralo v riadnom termíne, mohlo byť už všetko jasné. Takto to osud zariadil. Každopádne, určite chceme ísť do play-off zo 6. miesta, aby sme mali výhodu domáceho prostredia v 2. kole play-off.”

Ak by sa dievčatám CBK podarilo upevniť si 6. miesto, v 1. kole play-off by sa stretli s tretím tímom tabuľky. Ak by Piešťany v sobotu potvrdili rolu favorita a doma zdolali Sláviu Banská Bystrica a papierové predpoklady by potvrdili i Ružomberčanky v Šamoríne, pri rovnosti bodov Ružomberka a Slávie Banská Bystrica, by tretie skončili Bystričanky. Vo vzájomných zápasoch s Ružomberkom majú horšie skóre. Mimochodom, Slávia Banská Bystrica sa v minulých dňoch posilnila o slovenskú reprezentantku Žofiu Hruščákovú, ktorá sa vrátila z Francúzska.

„Pri všetkej skromnosti si osobne myslím, že taký výkon, aký sme predviedli v októbri Poprade, keď sme prehrali o 7 bodov, sa dá len veľmi ťažko zopakovať. Nehovoriac o tom, že Lucka Kašperanová dala vtedy iba 5 bodov. Ani ostatné dievčatá sa nevedeli strelecky chytiť. Určite sme mali na to, aby sme už vtedy vyhrali v Poprade. Dúfam, že teraz ukážeme svoj progres a stúpajúcu výkonostnú krivku. Pevne verím, že nenastane žiaden kolaps z našej strany,” dodal Vladimír Karnay.