You are currently viewing EXTRALIGA: V novej sezóne až 10 účastníkov, štartujeme doma s UMB Banská Bystrica
CBK Košice vs YA Košice

EXTRALIGA: V novej sezóne až 10 účastníkov, štartujeme doma s UMB Banská Bystrica

  • Post author:

Nový ročník ženskej basketbalovej extraligy bude mať v novom ročníku 10 družstiev! Úvodné kolo je na programe 25. septembra.

Už sme si zvykli, že najvyššia súťaž mala v posledných rokoch pravidelne 8 účastníkov. Teraz nastala výrazná zmena a po novom bude dvojciferný počet tímov. Z pohľadu cestovania nám tak pribudnú výjazdy do hlavného mesta.

Slovan Bratislava sa po dvoch rokoch vracia do extraligy. Rozhodla o tom hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie, ktorá odsúhlasila jeho zaradenie medzi elitu. V extralige napokon zostáva i vlaňajší nováčik z Trenčína, ktorý neuspel v baráži o účasť v súťaži. Naopak, víťaz I. ligy a úspešný barážista Dubček Bratislava nevyužil právo zahrať si extraligu a podstúpil licenciu klubu Klokani Ivanka pri Dunaji.

Nový ročník odštartujeme domácim stretnutím s UMB Banská Bystrica 25. septembra. Základná a nadstavbová časť sa odohrá dvojkolovo. Po základnej časti sa súťaž rozdeli na dve nadstavbové skupiny – o 1.–6. miesto a 7.–10. miesto. Štyri najlepšie tímy idú priamo do semifinále play-off, ostatné družstvá hrajú o umiestnenie. Semifinále a finále bude na tri víťazné zápasy, stretnutia o umiestnenie na dva a súboj o 9. miesto s barážou bude dvojzápasom.

DVOJICE 1. KOLA:

Trenčín – Ružomberok

Ivanka pri Dunaji – Young Angels Košice

CBK Košice – UMB Banská Bystrica

Slávia Banská Bystrica – Šamorín

Piešťany – Slovan

 

Extraliga ženy 2024:2025