You are currently viewing EXTRALIGA: V napínavej koncovke sme si vybojovali tretí zápas
YA Košice vs CBK Košice

EXTRALIGA: V napínavej koncovke sme si vybojovali tretí zápas

• Post author:

Druhý zápas série o 5. miesto play-off sa hral v Šaci, kde je doma družstvo Young Angels Košice. Domáce boli po prvom víťazstve v miernej výhode. Duel bol zaujímavý od začiatku do konca, mal napínavý priebeh a do oslednej chvíle nenechal na pokoji všetkých prítomných od hráčok, trénerov až po divákov. Bola to celkom dobrá propagácia basketbalu od dvoch vyrovnaných košických celkov.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 75:80 (28:43)

NAJVIAC BODOV YA: Šedivá 17/2 (1 trojka, 11 doskokov). CBK: Kašperanová 21/9, Mončeková 16 (2 trojky), Nigutová 12/2 (2 trojky), Liašenková 11/4 (1 trojka), Tomajková 9/1 (11 doskokov, 6 asistencií), Ritochová 7/3, Krištofová 2, Škvareková 2, Mrázová. TH: 14/17 – 19/26. TROJKY: 5/18 – 5/11. FAULY: 24 – 21. ŠTVRTINY: 9:21, 19:22, 21:19, 26:18.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Nigutová, Kašperanová, Mončeková, Krištofová a Tomajková. Začalo úplne inak ako v predchádzajúcom zápase. Hlavný rozdiel bol v tom, že sme v tejto časti lepšie bránili, v útoku hrali rozvážnejšie, často s dobrým nápadom v koncovke. Postupne sa zapájali do hry Liašenková, Ritochová, Škvareková i Mrázová. Ukazovalo sa, že tento zápas budeme musieť odohrať v užšej rotácii, ale túto štvrtinu sme vyhrali o 12 bodov. V ďalšej sa zápas začal vyrovnávať, domáce dievčatá pracovali dobre pod oboma košmi. Držali nás na dištanc v útočnom doskoku, nemali sme druhé šance. Pred koncom polčasu sme získali 15-bodové vedenie, čo znamenalo, že sme vyhrali aj druhú štvrtinu o 3 body a polčas 43:28.

Ako sa dalo očakávať, v tretej štvrtine sa domáce vypli k výraznejšiemu tlaku. Prispôsobili sme sa rýchlej a behavej hre domácich dievčat, ktoré túto časť vyhrali o 2 body. U súpera sa rozohrávali k výraznému výkonu tradične Šedivá, Mandelíková i Bohušová a pred poslednou časťou bolo jasné, že o výsledok sa budeme musieť poriadne pobiť. Začali sme sa obávať o výsledok a hrať trochu alibisticky. Dievčatá sa ponúkali k zakončeniu, nepremenili sme dôležité trestné hody, znova sme niekedy strácali lopty naivnými prihrávkami či menej úspešnou streľbou bez útočného doskoku. Domáce to dokázali využiť na úspešné zakončenie. Dve a pol minúty pred koncom dali domáce dve rýchle trojky a zrazu viedli o 2 body. O minútu ďalšou trojkou dokonca o tri, keď sme nepremenili tri trestné hody. Ale naše baby sa nezlomili. Následne sme dokázali košom a dvoma šestkami otočiť stav. V napätej atmosfére na palubovke i v hľadisku sme dotiahli zápas do víťazného konca, keď posledné dva koše zaznamenala Mončeková.  O všetkom teda rozhodne tretí zápas v sobotu o 18.00 hod. v Starej jazdiarni.