You are currently viewing EXTRALIGA: V derby znova úspešnejšie domáce

EXTRALIGA: V derby znova úspešnejšie domáce

V treťom vzájomnom zápase s YA na jeho domácej pôde naše dievčatá podali celkom dobrý výkon a hoci to na súpera nestačilo, zápas skončil doteraz najnižším rozdielom. Hralo sa na palubovke, na ktorej síce aj my hrávame svoje domáce zápasy, ale na nej YA trénuju a poznajú jej priestor lepšie, čo sa v tomto zápase prejavilo hlavne v streľbe zo stredných vzdialenosti.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 74:57 (43:30)

BODY CBK: Kašperánová 18, Nigutová 13, Tomajková 10, Lukáčiková 6, Liašenko a Škvareková po 4, Mrázová po 2. ŠTVRTINY: 21:14, 22:16, 18:10, 13:17.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Nigutová, Lukáčiková, Kašperánová, Krištofová a Tomajková. Prvá štvrtina by bola celkom vyrovnaná, ale mali sme slabšie strelecké pokusy spod koša a zo strednej vzdialenosti. Niektoré naše sľubné možnosti sa aj niekoľkokrát otočili na obrúčke, ale cez sieťku neprepadli. Naopak, domáce hráčky mali v tomto smere viac šťastia. Podobný priebeh bol aj v druhej štvrtine. Pritom naše dievčatá celkom dobre bránili, aj keď problém mali s Američankou Blanksovou, ktorá dala 16 bodov. Zápas sa však nevyvíjal až tak jednoznačne, ako to ukazovalo skóre po prvom polčase.

V druhom polčase  ám tretia štvrtina dosť ušla a to hlavne preto, že domáce hráčky nás dokázali preskákať pod oboma košmi. V tejto činnosti domáce podkošové hráčky vedeli dobre využívať svoje fyzické parametre. Zvlášť pri odstavovaní pod vlastným košom i doskoku a následnej dorážke pod našim košom. Tomuto naše menej skúsené dievčatá ešte nevedia čeliť, takže celkovo sme v zápase  mali iba 34 doskokov oproti 51 domácim. Až 11 našich doskokov zariadila Lucia Kašperánová, ktorá navyše pridala aj 18 bodov. V polovici tretej štvrtiny sa vyfaulovala kapitánka Krištofová, dovtedy veľmi platná v obrane a Tomajková hrala so štyrmi faulami tiež pod hrozbou vyradenia, takže tretia štvrtina podľa vývoja skóre bola pre nás najmenej úspešná. Domáce hráčky tak navýšili rozdiel skóre na rozhodujúcich 23 bodov pred poslednou časťou hry. Prevážnu časť poslednej štvrtiny hrali naše dievčatá v zostave Nigutová, Mrázová, Škvareková, Tomajková teda štyri naše mladé 17-ročné hráčky doplnené Kašperánovou. Dievčatá zabojovali a dokázali túto časť hry vyhrať, hoci to na výsledok zápasu nemalo zásadný  vplyv. Pozitívom v zápase z našej strany bola celkom dobrá obranná hra v určitých momentoch zápasu, keď sme dokázali úspešné zdvojiť súpera, ako aj dobrá obrana trojkových streleckých pokusov. Domáce nemali veľa možností na voľné strely, takže z 12 pokusov premenili iba jeden.