You are currently viewing EXTRALIGA: V derby sme nestačili na Angels

EXTRALIGA: V derby sme nestačili na Angels

V druhom zápase s Young Angels v nadstavbovej časti boli na  „domácej pôde“ naše dievčatá a podali dobrý výkon, hoci sa zápas skončil dosť výrazne v prospech súpera. Znova sa potvrdila výhoda toho, že v Šaci sú naozaj doma anjelky, ktoré tu trénujú a  poznajú tento priestor lepšie, čo sa v tomto zápase prejavilo hlavne v streľbe zo stredných vzdialenosti. To konštatujeme bez toho, aby sme znižovali výkon dievčat YA, z ktorých hviezdila Blanksová.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 68:91 (38:47)

BODY CBK: Kašperanová 26, Lukáčiková 17, Tomajková 11, Krištofová 6, Liašenková, Škvareková a Nigutová  po 2. ŠTVRTINY: 26:24, 12:23, 15:25, 15:19.

Naše družstvo nastúpilo v tradičnej základnej zostave: Nigutová,  Lukáčiková, Kašperanová, Krištofová a Tomajková. Prvá štvrtina  bola vyrovnaná, keď obe družstvá hrali pekný basketbal a padlo aj dosť bodov. Postupne prišli na palubovku Škvareková, Liašenková a Sunitrová, naše dievčatá urobili viacero chýb v obrane a problém sme začali mať s Američankou Blanksovou, ktorá nám za polčas dala 20 bodov (v celom zápase 28 bodov). V druhej štvrtine prišli na ihrisko Čatlošová, Záhoranská a Mrázová, ale zápas sa nevyvíjal až tak jednoznačne ako to ukazovalo skóre po prvom polčase, ktorý hostky vyhrali o 11 bodov. Pravda, 47 inkasovaných bodov za polčas bolo dosť.

Tretia štvrtina sa dosť podobala tej druhej hlavne preto, že hráčky Young Angels svojim dôrazom dokázali lepšie získať lopty pod našim košom a vedeli využiť svoju výškovú a fyzickú prevahu. V tejto činnosti naše hráčky nedokázali dobre odstavovať súperky  pod vlastným košom, včas čeliť ich dôrazu a zabrániť následnej   druhej či tretej dorážke. Pozitívom bolo, že sme ako-tak dokázali zastaviť Američanku Blanksovú (vďaka dobrej obrane Drimákovej), ktorá za šesť minút na palubovke v tejto časti hry dala iba dva body. Pretože sa dokázali viac presadzovať podkošové hráčky hostiek, tretiu štvrtinu sme prehrali o 10 bodov. Pred poslednou časťou hry sme tak strácali 19 bodov. Na najviac vyťažených hráčkach CBK sa zákonite začala prejavovať únava. Okrem nižšej úspešnosti streľby sa to prejavilo v nevynútených strátach (za túto štvrtinu 8), čo hostky dokázali využiť úspešným zakončením. V poslednej štvrtine naše dievčatá bojovali, snažili sa, ale na výsledok zápasu to už nemalo vplyv. Anjelky dobre využili možnosť lepšej a kvalitnejšej rotácie. V hre nášho družstva sa veľmi pozitívne prejavuje snaha o celkové zrýchlenie hry, čo bolo badateľné a za tento viditeľný pokrok musíme dievčatá pochváliť. Dievčatá si svojimi výkonmi udržiavajú vysoké sympatie svojich priaznivcov a potlesk po poslednom zápase tento trend jednoznačne potvrdil.