You are currently viewing EXTRALIGA: V derby nevydarený začiatok i koniec

EXTRALIGA: V derby nevydarený začiatok i koniec

Vo vzájomnom zápase vo vynovenej a rekonštruovanej hale Stará jazdiareň boli hostiteľkami Young Angels Košice a našim hráčkam nové prostredie nerobilo dobre. Nesústredenosť na začiatku, slabá obrana a nepripravený útok sa podpísali aj pod záverečný a pre nás nepriaznivý účet zápasu.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 78:73 (40:27)

NAJVIAC BODOV YA: Mandelíková 20/5 (1 trojka).

CBK: Kašperanová 23/4 (3 trojky), Liašenková 20/1 (3 trojky), Tomajková 12 (12 doskokov), Lukačiková 8 (2 trojky), Škvareková 4, Mrázová 2/2, Nigutová 2, Mončeková 2, Krištofová, Ritochová. TH: 20/28 – 7/13. TROJKY: 4/17 – 8/25. FAULY: 18 – 23. ŠTVRTINY: 23:12, 17:15, 16:21, 22:25.

Nastúpili sme v základnej zostave Nigutová, Kašperanová, Mončeková, Krištofová a Tomajková. Prvá štvrtina, ktorá bola znova v réžii YA, pre nás skončila mankom 11 bodov. Ani v druhej štvrtine, ktorá bola síce vyrovnanejšia, sme sa nevedeli  vysporiadať s dobrou hrou Mandelíkovej i Szmerekovej a aj túto časť hry sme prehrali o dva body. Polčasový výsledok 40:27 v prospech domáceho družstva bol výrazný a zdalo sa, že to nebude možné zvrátiť. Výrazný rozdiel v prvom polčase bol v doskakovaní, keď sme mali problém pod oboma košmi – domáce mali celkovo 33 doskokov, naše družstvo 21. Zvlášť 12 útočných doskokov Angels znamenalo vo väčšine druhé či tretie šance s úspešným zakončením. Naopak, naše útoky boli kostrbaté, nepripravené a nekončili tak, ako sme si želali, stále sme sa trápili.

Po prestávke, ktorú dievčatá využili na to, aby si zdvihli bojovú morálku, sa hral iný zápas. Hrali sme oveľa sústredenejšie, začala sa nám dariť aj streľba, k výbornému výkonu sa rozbiehala Liašenková, ktorá odohrala životný zápas, i Kašperanová. Zastavili sme Mandelíkovú, ktorá nám dala v prvom polčase 15 bodov (v druhej časti hry už iba 5), takže naša výhra o šesť bodov v štvrtine bola spravodlivá. O celkovom výsledku rozhodlo niekoľko faktorov – okrem spomínanej prevahy v doskoku, domáce hráčky prejavili viac chcenia počas celého zápasu, našim iba polčas nestačil. Vždy, keď sme sa dostali na rozdiel troch či dvoch bodov, domáce dievčatá si pomohli premenenými trestnými hodmi. Vynikajúci výkon podala Šedivá, ktorá nám dala iba v druhom polčase 19 bodov. Nezvládli sme ani koncovku zápasu, keď sme urobili nezmyselné chyby. Napríklad za stavu 72:70 sme dali súperkám loptu dvakrát priamo do rúk, čo Šedivá využila na zakončenie trojkou a dvojkou.

Pri celkom vyrovnanej štatistike oboch družstiev je zaujímavé, že Young Angels mali k dispozícii celkovo 28 trestných hodov z ktorých premenili 20, CBK malo ale k dipozícii iba 13 trestných hodov a premenilo 7. Bez toho, aby sme znižovali víťazstvo domácich dievčat o päť bodov, stojí za zmienku, koľko trestných hodov mali družstvá k dispozícii v zápase, v ktorom ani jedno družstvo nebránilo tvrdšie ako súper…