You are currently viewing EXTRALIGA: Trénera by potešilo víťazstvo i plná hala

EXTRALIGA: Trénera by potešilo víťazstvo i plná hala

  • Post author:

Tréningové výpadky i zranenia narušili prípravu. Cieľom je záchrana.

 

S o čo mladším kolektívom vstupujeme do extraligy, o to väčšiu skúsenosť máme na lavičke. Trénera Vladimíra Karnaya netreba dvakrát predstavovať. Trénerské ostrohy získal ešte vo federálnej lige. Na svojom konte má štyri majstrovské tituly s Good Angels Košice. V rokoch 2006 a 2007 bol trénerom slovenskej ženskej reprezentácie. Do extraligy sa vracia po 10 rokoch. Naposledy v nej viedol Rožňavu.

„Uvidíme, akú výkonnosť budú mať extraligové tímy zo spodnej štvorky, no musíme byť realisti. Záchrana je hlavný cieľ,” vytýčil hneď na úvod hlavný plán Vladimír Karnay. S prípravou i so zápasmi počas nej bol spokojný. Mrzela ho len jedna vec. „Dievčatá sú amatérky. Majú svoje zamestnania, respektíve chodia do školy. Práve z týchto príčin vynechávali obrovské množstvo tréningov. Sme však amatérsky klub a touto optikou sa naň i pozerám. Dievčatá sa snažili v čo najväčšej miere prichádzať na tréningy, no neubránili sa niektorým výpadkom.”

„Cebekáčky” odohrali šesť prípravných stretnutí. Dva proti maďarskému Miškovcu a štyri v Poľsku. Dve z nich vyhrali. „Hrôzostrašný zápas sme odohrali v Krakove, kde sme prvý duel prehrali o 52 bodov! V druhom stretnutí sme sa zlepšili a prehrali sme ho iba o desať bodov. Na druhej strane potešilo víťazstvo v poslednom zápase,” poznamenal 64-ročný kouč.

Vrásky mu robili i zranenia jeho hráčok. Najprv mala výron v členku Miroslava Krištofová a onedlho ju napodobnila Lucia Kašperanová. Je viac ako pravdepodobné, že Kvetka Bačová sa v tejto sezóne ani neobjaví na palubovke. Je po operácii kolena a na niekoľko mesiacov je mimo basketbalu. „Otázny je i štart Barbory Sunitrovej, ktorá bola chorá. Terka Stollárová je v Bratislave, kde sa aj pripravuje. Nebola s nami ani v Poľsku. K nám sa pripojila na štvrtkový a piatkový tréning. Z tohto pohľadu je to trochu zložité.”

V sobotu nás v 1. kole Niké extraligy čaká v mestskom derby Young Angels. „Domáce dievčatá samozrejme všetky poznám. Niektoré prešli i mojimi rukami,” podotkol Vladimír Karnay a pokračoval: „Pochopiteľne, teším sa na návrat do extraligy. Hlavne ma bude zaujímať, ako budú dievčatá schopné adaptovať sa na vyššiu rýchlosť, väčšiu tvrdosť v extralige a prevedenie niektorých herných činností. Druhým mojím očakávaním je, ako dievčatá dokážu zvládnuť prechod z mladežníckeho do seniorského basketbalu.” Iba pripomíname, že na súpiske CBK je deväť hráčok s ročníkom narodenia 2005 a dve hráčky s ročníkom 2004!

A čo by skúseného trénerského barda potešilo pri extraligovej premiére CBK: „Jednoznačne víťazstvo! Na druhej strane by ma veľmi potešilo, keby bola plná hala,” dodal.

 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY CBK:

 

DVTK MIŠKOVEC U18 – CBK KOŠICE 52:50

CBK KOŠICE – DVTK MIŠKOVEC U18 64:55

WISLA KRAKOV – CBK KOŠICE 104:52

WISLA KRAKOV – CBK KOŠICE 65:55

MOSIR BOCHNIA – CBK KOŠICE 81:53

NIEPOLOMICE – CBK KOŠICE 71:81