You are currently viewing EXTRALIGA: Toto chutilo oveľa viac

EXTRALIGA: Toto chutilo oveľa viac

Naše basketbalistky odohrali svoje druhé extraligové stretnutie na „domácej palubovke v Šaci“ proti BK ŠK UMB Banská Bystrica po tom, čo v predchádzajúcom zápase dostali nováčikovskú lekciu od Young Angels Košice. Naše dievčatá nastúpili s tým, že sa musia vyvarovať chýb z predchádzajúceho zápasu, kde hlavne v obrane boli veľké okienka. V tomto zápase sme sa dočkali prvého víťazstva na extraligovej scéne.

CBK Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica  65: 34 (9:8, 24:12, 17:3, 15:11)

Body: Kašperanová 18, Lukačiková 13, Čatlošová 7, Škvareková a Sunitrová po 5, Liashenko, Drimáková a Tomajková po 4, Krištofová 3, Stollárová 2

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej  zostave Lukačiková, Kašperánová, Stollárová, Krištofová  a Tomajková. Na začiatku zápasu sa zdalo, že niektoré negatívne činnosti  spred týždňa sa opäť opakujú a hráčky akoby boli neustále pod tlakom zodpovednosti, čo im zväzovalo ruky. Často sa alibisticky ponúkali k streľbe, nevynútené straty boli v prvej štvrtine dosť výrazné a keďže ani súper v tejto fáze neukázal toho viac, tak stav 9:8 po prvej štvrtine hovoril za všetko. Druhá štvrtina sa už začínala podobať tomu, čo si predstavujeme pod pojmom dobrá obrana. Dokázali sme ubrániť Piperkovú i Kolárovú, hráčky ktoré ťahali UMB v minulom zápase. V našej hre sa začali objavovať rýchle protiútoky, zjednodušila sa hra dvojičiek a naše družstvo získavalo prevahu, ktorú dokázalo pretaviť až do rozdielu 16 bodov v náš prospech. UMB znížili tento rozdiel o tri body šťastnou trojkou v poslednej sekunde polčasu. Trénerka hostí častokrát striedala aj tri hráčky naraz a zdalo sa, že hosťujúce dievčatá majú trocha problém s kondíciou. Táto skutočnosť sa dosť výrazne prejavila v tretej štvrtine, kedy dievčatá z UMB dokázali dať iba dva body z hry a premeniť iba jeden trestný hod. V tejto fáze zápasu im nepadalo skoro nič. Pre ilustráciu z 26 trojkových pokusov premenili iba dva. Naše dievčatá mali snahu stále rýchlo útočiť a tlačili na hosťujúce hráčky dôrazne a tvrdo aj v obrane. Častým zdvojovaním sme získali pomerne veľa lôpt, fungoval obranný doskok a rýchle protiútoky sme dokázali úspešne zakončovať. Náš náskok bol v jednom momente až 33 bodový. Posledná štvrtina bola znova vyrovnanejšia. Na ihrisko sa postupne dostali všetky hráčky, ale obraz hry sa už nemenil a naša prevaha bola až do konca zápasu evidentná. Víťazstvo bolo teda zaslúžené. Napriek kolektívnemu víťazstvu je potrebné vyzdvihnúť výbornú hru Kašpernovej a Lukačikovej. Pochváliť treba aj Sunitrovú, Krištofovú, Liashenkovú a Čatlošovú za kusisko čiernej práce na palubovke, ktorú v tomto zápase odviedli. Po skončení zápasu slušne zaplnené hľadisko športovej haly v Šaci, ktoré aj počas samotného zápasu dokázalo oceniť naše vydarené akcie, aplaudovalo postojačky našim hráčkam za ich oduševnený a dobrý výkon.

Tréner: Ladislav Janošov