You are currently viewing EXTRALIGA: Toľko šestiek nehádže ani na tréningu, v Šamoríne so zvýšeným sebavedomím
CBK Košice vs ŠBK Šamorín

EXTRALIGA: Toľko šestiek nehádže ani na tréningu, v Šamoríne so zvýšeným sebavedomím

  • Post author:

Hráčky CBK výborne zvládli domáci štvrťfinálový duel play-off Niké extraligy proti Šamorínu a na ôsmy pokus si pripísali historicky prvé víťazstvo. Navyše vyrovnali sériu a v stredu sa pri Dunaji popasujú o postup medzi najlepšie kvarteto.

Žlto-čierne dobre vstúpili do zápasu, no koncovku zbytočne zdramatizovali, ale i tak sa nakoniec tešili z víťazstva 69:66. „Konečne. Museli sme čakať až na ôsmy zápas, aby sme sa dočkali historicky prvého víťazstva nad týmto súperom. Víťazstvo určite chutilo najmä potom, čo sme ho v závere vydreli. Nedalo sa však čakať, že všetko pôjde tak ľahko ako v prvom polčase. Šamorín má svoju kvalitu. Hoci sme si duel skomplikovali, nakoniec sme víťazstvo vybojovali,” povedala Lucia Kašperanová.

Náš celok viedol po prvej štvrtine 19:12, druhú vyhral dokonca 22:12. Do druhého polčasu tak vstupoval so solídnym 17-bodovým náskokom. Zdalo sa, že prvé víťazstvo je už doma. Prišla však tretia štvrtina a šok v podobe 13-bodovej straty 12:25. „Nepovedala by som, že by išlo o nejaké predčasné uspokojenie sa. Určite sme si nevraveli, že víťazstvo už máme v kapse. Každopádne nám tretia štvrtina ušla.” Bič nakoniec znova plieskal na konci a hoci si dlho nik netrúfal povedať, na ktorej strane sa tak udeje, šťastena si sadla na naše plece. Práve v tom momente zavážili skúsenosti a čarovná ruka Lucky Kašperanovej, keď zaznamenala dôležité koše. „Koncovka bola ozaj infarktová. Skóre sa prelínalo z jednej strany na druhú. Súperky viedli už o dva body. Potom však Naty a Radka získali v obrane veľmi dôležité lopty, po ktorých sme skórovali, takže sme nakoniec zlomili zápas vo svoj prospech.”

Po zápase sa veľa hovorilo najmä o Luckinom akrobatickom koši, keď 1:31 min. pred koncom zápasu vyrovnala na 64:64 a premenila i následnú šestku, takže po tomto útoku sme viedli o bod. „Hm-hm. Ani neviem, čo k nemu dodať… Bola to streľba v štýle z núdze cnosť. Úprimne, stálo pri mne i šťastie.” A to, ako je známe, praje pripraveným.

Nestáva sa často, aby družstvo hádzalo za zápas 30 trestných hodov. CBK si v stretnutí pomohol práve šestkami, keď z nich zaznamenal takmer tretinu svojich bodov (21). Úplnou raritou bolo, že až 21 trestných hodov hádzala práve Lucka Kašperanová! „Rozhodcovia mali nastavený meter, tak som sa to snažila využívať na prenikanie do koša, z čoho plynuli fauly. Naozaj si nepamätám, aby som v jednom zápase hádzala toľko šestiek. Podľa mňa som si vytvorila osobný rekord. Priznám sa, že už nie som zvyknutá hádzať toľko šestiek ani na tréningu, nieto v zápase,” zasmiala sa Lucka, ktorá zaznamenala 24 bodov a upevnila si pozíciu najlepšej strelkyne súťaže. Do pokorenie 400-bodovej hranice jej chýba jediný bod.

Nik nepochybuje, že padne už v stredu v rozhodujúcom stretnutí o postup do semifinále play-off. A že neostane iba pri ňom, ale znova potvrdí povesť strelkyne par excellence. Všetci v klube i fanúšikovia CBK veria, že posledné víťazstvo dostatočne nakopne kolektív do tretieho súboja série. Družstvo si zdvihlo sebavedomie a aj vďaka vydarenej koncovke si môže viac veriť. „Určite môže zavážiť skutočnosť, že sme porazili Šamorín a presvedčili sme sa, že máme na tento celok. Napokon, naposledy sme tam prehrali len o šesť bodov. Musíme však znova dobre podchytiť začiatok stretnutia a naopak, vyvarovať sa takému kolapsu ako teraz doma v tretej štvrtine. Potom môžeme pomýšľať aj na víťazstvo,” dodala Lucka Kašperanová.