You are currently viewing EXTRALIGA: Súťaž vyvrcholí zápasmi o 5. miesto, v sobotu štartujeme mestskú sériu

EXTRALIGA: Súťaž vyvrcholí zápasmi o 5. miesto, v sobotu štartujeme mestskú sériu

  • Post author:

Po úspešnej sérii play-off proti Trenčínu v skupine o 5.-8. miesto bolo jasné, že naše dievčatá si vo vyvrcholení tohto ročníka zahrajú v boji o konečné 5. miesto s mestským rivalom Young Angels Košice. Anjelky si poradili s UMB Banská Bystrica. Oba košické tímy vyradili súperky v dvoch zápasoch.

Vyraďovacia fáza teda speje do finále. V prvom súboji budú mať výhodu domáceho prostredia naše dievčatá. Hoci, hovoriť o nejakej výhode v tomto prípade asi veľmi nemôžeme. Každopádne úvodný rozskok je naplánovaný v Starej jazdiarni v sobotu o 18.00 hod. Odveta sa uskutoční v Šaci. Aj táto séria sa hrá na dve víťazstvá. Prípadný tretí duel bude znova v Starej jazdiarni.

Aktuálne je obdobie, keď sa dievčatá pripravujú na maturitné skúšky a sú rozcestované po prijímačkách na vysoké školy v Česku i na Slovensku. Tréner Vladimír Karnay to pocítil aj na tréningoch. „Konečne po mesiaci som mal na tréningu 14 dievčat. Doteraz ich chodilo iba pár. Je to ťažké. Takto som ešte v živote netrénoval,” krútil neveriacky hlavou Vladimír Karnay. „Potešujúce je, že trénovali aj Naty Tomajková s Kirou Liašenkovou, ktoré si cez víkend urobili výron. Samozrejme, že sa pokúsime uspieť. Uvidíme, či to vyjde,” podotkol tréner CBK.

Iba pripomíname, že vlani naše dievčatá taktiež bojovali o konečné 5. miesto. V sérii proti ŠBK Šamorín neboli úspešné, keď súperkám podľahli v oboch stretnutiach. Verme, že tentoraz budú mať viac šťastia a polepšia si v celkovom poradí.

 

PROGRAM SÉRIE:

Sobota, 20. 4. o 18.00: CBK Košice – Young Angels Košice

Utorok, 23. 4. o 19.00: Young Angels Košice – CBK Košice (v Šaci)

Prípadný tretí duel:

Sobota, 27. 4. o 18.00: CBK Košice – Young Angels Košice

 

VZÁJOMNÉ ZÁPASY:

CBK Košice – Young Angels Košice 51:103

Young Angels Košice – CBK Košice 79:92

Young Angels Košice – CBK Košice 78:73

CBK Košice – Young Angels Košice 79:67