You are currently viewing EXTRALIGA: Stovka tesne odolala, výhra po dobrom výkone

EXTRALIGA: Stovka tesne odolala, výhra po dobrom výkone

  • Post author:

Pre naše hráčky išlo o druhý zápas v zrekonštruovanej Starej jazdiarni. V prvom prípade sa predstavili v derby proti Young Angels v pozícii hosťujúceho družstva. Tentoraz v súboji s BK AS Trenčín boli domácou stranou a nechýbalo veľa, aby na svetelnú tabuľu napísali okrúhlu stovku.

Naše dievčatá pristúpili k zápasu koncentrovane, počas celého zápasu nebolo o našej výhre pochýb. Všetky hráčky dostali na palubovke dvojciferný počet minúť. Potešilo, že dve hráčky dosiahli v zápase cenený double–double.

Zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya upravili svoju bilanciu v tabuľke o 5. až 8. miesto na 7-2 a opäť sa tak dotiahli na mestské rivalky Young Angels. Práve medzi týmito klubmi sa odohrá súboj o piatu priečku garantujúcu miestenku vo štvrťfinálovej sérii proti Šamorínu.

„Kartami ešte môže zamiešať aj UMB. Posilnili sa, získali agresívne hráčky pod kôš a zdolali aj Young Angels. Doma sme ich porazili len o päť bodov a bude to tam teda ťažké. Určite však verím, že tam vyhráme a rozhodovať sa bude v priamom súboji s Anjelkami. To by bolo zaujímavé aj pre divákov. Už predošlé derby v Starej jazdiarni malo skvelú kulisu a verím, že to tak bude i 9. marca,“ zaželala si Alexandra Mončeková, podľa ktorej má tím jasnú motiváciu. Tou je zabojovať o historické štvrté miesto. „Určite nás to láka. Chceli by sme si zahrať so Šamorínom o štvrtú priečku a bol by to potom najlepší výsledok v histórii klubu. Urobíme preto všetko a motiváciou je aj fakt, že Šamorínu máme čo vracať,“ dodala.

CBK KOŠICE – BK AS TRENČÍN 97:38 (47:22)

CBK: Mončeková 28 (10 doskokov, 8 asistencií), Tomajková 24/2 (17 doskokov), Ritochová 13/5, Nigutová 10 (9 asistencií), Lukačiková 9/1, Krištofová 4, Liašenková 4, Kašperanová 3 (trojka), Zahornacká 2.

NAJVIAC BODOV: Polcerová 12/2. TH: 8/17 – 10/14. TROJKY: 1/9 – 2/14. FAULY: 14 – 18. ŠTVRTINY: 25:8, 22:14, 23:12, 27:4.