You are currently viewing EXTRALIGA: Spoľahlivá obrana vytýčila cestu k cennému triumfu

EXTRALIGA: Spoľahlivá obrana vytýčila cestu k cennému triumfu

Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky a po nadstavbovom zápase v Banskej Bystrici naše dievčatá potvrdili toto príslovie a urobili nám radosť. Podali dobrý výkon a hoci  nebol úplne bez chýb, dokázali na palubovke skúsenejšieho súpera získať oba body. Hlavne však náš výkon bol diametrálne odlišný od posledného zápasu u tohto súpera, ktorý sme prehrali 50:75.

UMB BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 49:61 (24:28)

BODY CBK: Kašperánová 15 (8 doskokov, 5 ziskov), Tomajková 10, Škvareková 8, Lukáčiková, Krištofová, Liašenková a Nigutová po 6, Sunitrová a Čatlošová po 2. ŠTVRTINY: 13:18, 11:10, 13:18, 12:15).

Naše družstvo nastúpilo na tento zápas v základnej zostave:  Lukáčiková, Nigutová, Kašperánová, Krištofová a Tomajková. Súperkám dovolilo tešiť sa z mierneho vedenia len dva útoky na začiatku zápasu, potom prebralo iniciatívu a naša zlepšená obrana znamenala päťbodový náskok po prvej štvrtine. V druhej štvrtine sme urobili niekoľko úplne zbytočných a nevynútených strát (7), takže domáce túto štvrtinu vyhrali o bod. Táto štvrtina bola z nášho pohľadu síce najmenej herne vydarená, ale v obrane sme dokázali ubrániť domáce hráčky a nedovoľovali im, aby sa dostávali k voľným strelám, takže sme polčas stále viedli o štyri body.

Druhý polčas sme začali tak, že naša obrana pracovala spoľahlivo a to bez ohľadu na to, kto bol práve na ihrisku. V útoku sa presadzovala Kašperánová, ktorú v prvom polčase domáce veľmi dobre bránili. V tejto štvrtine však dala 9 bodov. Z dobrej obrany  celého družstva sme dokázali urobiť niekoľko rýchlych a úspešných protiútokov (niekoľko sme aj zahodili). Družstvo pracovalo  spoľahlivo, takže štvrtinu sme vyhrali tým istým rozdielom ako prvú. Okrem základnej zostavy do priebehu zápasu dobre zapadli aj  Liašenková a Škvareková, ktoré boli platné aj v obrane a aj v útoku. V poslednej štvrtine, pred ktorou sme viedli o sľubných deväť bodov, bolo jasné, že sa domáce dievčatá pokúsia zvrátiť vývoj zápasu. Náš tím však pracoval dobre, na každý bod súpera dokázal odpovedať úspešným zakončením. Domácim nepomohlo ani niekoľko oddychových časov v rýchlom slede v snahe zastaviť naše dievčatá, ale nevyviedli ich z rytmu. Dokázali sme zastaviť aj výbornú Ďurjakovú – s 13 bodmi najlepšiu strelkyňu domácich – a to tak, že v poslednej časti nedala ani bod. Tomajková so Škvarekovou a Krištofovou si výborne vypomáhali v obrane. Lavička žila zápasom, dievčatá boli prajné, o čom svedči aj 23 našich asistencií. Súpera sme dokázali vždy držať na prijateľný rozdiel. Dokázali sme hrať dobre aj takticky, čo bolo v tomto zápase veľmi dôležité. Zápas sme tak dotiahli do úspešného konca. Naša radosť po jeho skončení bola teda oprávnená a aj pochopiteľná.