You are currently viewing EXTRALIGA: SO SLÁVIOU SME PREHRALI AJ DRUHÝ ZÁPAS PLAY-OFF

EXTRALIGA: SO SLÁVIOU SME PREHRALI AJ DRUHÝ ZÁPAS PLAY-OFF

• Post author:

My sme na tento zápas mali k dispozícii len jednu vysokú hráčku, takže výšková prevaha hostiek bola veľmi výrazná a v tomto zápase aj rozhodujúca. Hostky doskočili v tomto zápase 67 lôpt oproti našim 35 a keď k tomu prirátame 44 našich strát, výrazný rozdiel v skóre bol pochopiteľný. Bez preháňania je jasné, že Slávia s týmto kádrom smeruje jednoznačne do finále.

CBK KOŠICE – SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA 44:119 (20:53)

BODY CBK: Kašperanová 10, Lukáčiková 9, Tomajková 6, Mrázová 5, Dzurová a Sunitrová po 4, Krištofová a Kostíková po 3. ŠTVRTINY: 16:22, 4:31, 11:35, 13:31.

Na tento zápas sme nastúpili len s jednou vysokou hráčkou Tomajkovou, kedže Škvareková a Čatlošová neboli k dispozícii a na poste vysokej hráčky museli alternovať kapitánka Krištofová a neskôr Dzurová, čo bolo veľmi náročné. Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukáčiková, Záhoranská, Kašpernová, Krištofová a Tomajková. Proti silnému družstvu z Bystrice s jednoznačnou výškovou i rýchlostnou prevahou mali naše dievčatá snahu hrať vyrovnane, čo sa im napodiv v tejto štvrtine aj podarilo. Táto zostava celkom dobre vzdorovala a dokázala aj dávať body, čo bolo síce celkom zaujímavé, ale fyzicky naše družstvo nemohlo tlak súpera vydržať. Už druhá štvrtina bola rozhodujúca, naše dievčatá mali niekedy pred súperom až prílišný rešpekt, a tak hostky trestali každú našu chybu. Výrazne sa presadzovala slovenská reprezentantka Hruščáková, ktorá za šesť minút dala 10 bodov, a Američanka Sherillová. Naopak, nám sa nedarilo dať kôš ani z dobrých pozícii. Každá neúspešná strela pod súperovým košom znamenala jeho rýchly prechod do útoku a úspešne zakončenie. My sme zakončovali vždy pod tlakom a výsledkom boli naše 4 bodíky a iba jeden koš z hry…

Po polčasovej prestávke sa obraz hry vôbec nezmenil, Slávia zaberala naplno a naše dievčatá fyzicky nedokázali vzdorovať, čo bolo pochopiteľné. Sympatické bolo, že bojovali do konca a práve preto nestrácali sympatie okolia. Diváci dokázali oceniť ich snahu, ale objektívne chápu, že proti družstvám s profesionálnym zázemím je šanca na úspech minimálna. Slávia jasne postúpila a my sa budeme pripravovať na oveľa dôležitejšie a náročnejšie súboje so súpermi nášho kalibru, najbližšie proti Popradu.