You are currently viewing EXTRALIGA: Slávia s novými posilami dominovala

EXTRALIGA: Slávia s novými posilami dominovala

  • Post author:

Slávia Banská Bystrica sa pred ďalšou časťou súťaže výrazne posilnila, hoci v tomto zápase nastúpili iba dve nové legionárky. Hlavne Sheryll bola pre naše menej skúsené hráčky pod oboma košmi často neriešitelným orieškom. Táto hráčka, ktorá ťažila z dobrej spolupráce s ďalšou legionárkou Nofuente, nám dala 33 bodov a doskočila 15 lôpt, pričom jej práca na pivote bola v tomto zápase ukážková.

 

SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 114:49 (28:7, 36:17, 20:12, 30:13)

CBK: Nigutová 12, Kašperánová 10, Škvareková 10, Tomajková 6, Sunitrová 4, Lukáčiková 3, Stollárová a Zahoranská po 2.

 

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave: Lukáčiková, Kašperánová, Krištofová, Škvareková a Tomajková. Už v prvej štvrtine nám dala Sherill 13 bodov, keď naše mladé 17-ročné vysoké hráčky nevedeli hrať vyrovnané duely s touto skúsenou 29-ročnou pivotkou. Túto štvrtinu sme prehrali jednoznačným rozdielom 21 bodov. Ani v druhej sme však nedokázali brániť nájazdy domácich, ich podkošovú hru i streľbu spoza oblúka (8 trojok), čoho výsledkom bolo ich vedenie po polčase rozdielom 40 bodov. Druhý polčas sa niesol taktiež v znamení prevahy domáceho družstva, ale skončil sa „iba“ 25-bodovým rozdielom v náš neprospech. A to sa nám absolútne nedarili trestné hody, keď sme z 12 premenili iba tri. Zdalo by sa, že Bystričanky dajú väčší priestor domácim hráčkam, opak však bola pravda. O vysokom víťazstve domáceho družstva a pokorení stobodovej hranice teda nebolo pochýb ani v jednom okamihu a škoda, že nám sa nepodarilo dať aj ten päťdesiaty bod.

Po dohrávke tejto časti súťaže zápasom Poprad – Ružomberok, ak zápas skončí podľa papierových predpokladov, by naše družstvo malo reálne skončiť na šiestom mieste po základnej časti (do úvahy by sa mala brať minitabuľka troch družstiev, ktorá je pre nás pozitívna) a to asi čakal málokto.

LADISLAV JANOŠOV

Štatistika zápasu