You are currently viewing EXTRALIGA: Skvelá správa – sťahujeme sa do zrekonštruovanej Starej jazdiarne!

EXTRALIGA: Skvelá správa – sťahujeme sa do zrekonštruovanej Starej jazdiarne!

  • Post author:

Zdá sa, že posledné extraligové stretnutie CBK Košice – UMB Banská Bystrica (82:77), ktoré bolo zároveň 1. kolom nadstavby o 5.-8. miesto, bolo na dlhší čas posledné v hale SOŠ priemyselných technológií v Šaci. Minimálne do konca tejto sezóny sa klub CBK Košice sťahuje do novozrekonštruovanej haly Stará jazdiareň. Potešujúcu správu mal manažér CBK Marek Daňko potvrdenú už pred domácim stretnutím s Trenčínom. Pristavili sme sa teda podrobnejšie pri tejto téme.

 

Najbližší extraligový zápas – derby s Young Angels, v ktorom sme vedený ako hosťujúci tím – odohráme na budúcu sobotu 3. februára v Starej jazdiarni. Už je to i oficiálne. Pri našich najbližších dvoch domácich zápasoch s Trenčínom (24. 2.) a Young Angels (9. 3.) v skupine o 5.-8. miesto však na oficiálnej stránke SBA stále sveti dejisko Košice-Šaca.

„Áno, ale to je ešte stále pôvodná informácia. Mám už z mesta potvrdené najčerstvejšie správy, ktoré hovoria o tom, že naším novým prechodným domovom sa stane Stará jazdiareň.”

Bude to iba na tieto dva domáce zápasy, alebo sa tak stane do konca sezóny?

„Pevne verím, že sa do Starej jazdiarne sťahujeme do konca sezóny. S mestom sme sa dohodli na prenájme haly síce iba na spomínané dve domáce stretnutia do konca nadstavby, ale to iba z toho dôvodu, že ešte nie je známy program play-off. Keď budeme vedieť, ako dopadneme v nadstavbe, od ktorej sa bude odvíjať zloženie dvojíc pre play-off i program zápasov, potom budeme riešiť situáciu okolo prenájmu haly. Každopádne, chceli by sme v tejto hale pôsobiť až do konca sezóny. Máme predstavu, že by sme svoje domáce zápasy hrali v sobotu o 18. hodine.”

Dohoda je iba o prenájme haly na zápasy, alebo si družstvo privykne na nové prostredie aj vďaka predzápasovým tréningom?

„To je ešte v riešení. Hala je počas týždňa úplne obsadená. Chceli by sme mať aspoň jeden tréning v týždni aj v Starej jazdiarni. Aj na tom však pracujeme. V tomto smere už mám tiež potešujúcu informáciu. Už teraz v pondelok v nej absolvujeme prvý tréning od 19.30 do 21.00.”

Doteraz sa v Starej jazdiarne nedalo hrať, lebo chýbalo ozvučenie i časomer so štatistickou tabuľou.

„Už je všetko nainštalované a funkčné. Boli sme priamo v hale a prešli sme si dôležité veci. Všetky požiadavky na to, aby sa mohli odohrať v hale extraligové zápasy, sú splnené.”

Z tohto pohľadu je to skvelá správa nielen pre fanúšikov, ale i samotné hráčky. Aká bola ich reakcia?

„Sú nadšené, čo je pochopiteľné. Už len fakt, že hráme v centre mesta, hovorí sám za seba. Od začiatku ročníka som počúval od ľudí a aj od našich sponzorov i podporovateľov stále tú istú otázku: Kedy budete vo vynovenej hale? Predsa len ísť na zápas 15 kilometrov do Šace a ďalších 15 kilometrov absolvovať zo zápasu, nie je dvakrát lákavé. Budeme hrať konečne v meste a to je pre všetkých našich fanúšikov skvelá informácia.”