You are currently viewing EXTRALIGA: Škoda druhej štvrtiny

EXTRALIGA: Škoda druhej štvrtiny

Naše basketbalistky privítali v prvom zápase skupiny o 5.-8. miesto UMB Banská Bystrica, ktorá prišla bez svojich dvoch silných vysokých hráčok, ale so skúsenými ligistkami (Háberovou 15 bodov, Matejčíkovou 13 bodov a Píperkovou 13 bodov) a bolo jasné, že v zápase bude potrebné tvrdo vybojovať o každý bodík.

CBK KOŠICE – UMB BANSKÁ BYSTRICA 83:55 (40:27)

BODY CBK: Kašperánová 34, Lukáčiková 16, Tomajková 11, Nigutová 10, Záhoránska 6, Krištofová, Čatlošová, Škvareková po 2. ŠTVRTINY: 23:7, 17:20, 22:15, 21:13.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukáčiková, Nigutová, Kašperánová, Krištofová a Tomajková a začalo celkom dobre. Našu prevahu však často pribrzdili zbytočné a súperom nevynútené straty, čo však hostky ešte nedokázali naplno využiť. Na niektorých našich hráčkach sa trocha prejavoval tréningový deficit, keďže cez týždeň absolvovali lyžiarsky výcvik, takže bolo potrebné viac rotovať a miešať zostavu, čo sa v druhej štvrtine znova prejavilo v našich zbytočných chybách. Toto už súper využil a dokázal vyhrať druhu štvrtinu o tri body. Na výsledok polčasu to však nemalo zásadný vplyv, hoci 18 strát bolo naozaj veľa. Viac nás zaujímalo, či sa naše dievčatá po prestávke dokážu dostať do zápasového rytmu z prvej štvrtiny a bolo dobré, že dievčatá si veci medzi sebou dokázali vyjasniť.

Dievčatá zabrali v tretej štvrtine. Hrali naozaj dobre, a keďže aj súper pokračoval vo výkone, ktorý predviedol v druhej časti zápasu, odohrával sa na palubovke dobrý basketbalový zápas, ktorý bavil divákov. Naše družstvo získalo znova potrebné sebavedomie,  keď tretiu štvrtinu vyhralo o 7 bodov a do poslednej časti išlo s 20-bodovým náskokom. V poslednej štvrtine dobrý zápas pokračoval a bola viditeľná snaha oboch družstiev zveľaďovať skóre. Našim dievčatám sa podarilo do konca zápasu navýšiť konečný rozdiel na solídnych 28 bodov. Je potrebné v tomto zápase vyzdvihnúť Luciu Kašperánovú za jej 34 bodov, 4 doskoky a 8 asistencii, Mišu Lukáčikovú za 16 bodov, 7 doskokov, 7 asistencii a 5 ziskov a kapitánku Krištofovú za jej výkon v obrane 6 doskokov, 4 asistencie a 10 ziskov, aj keď za výkon v tomto zápase chválime celé družstvo.