You are currently viewing EXTRALIGA: Sériu sme vyrovnali!
CBK Košice vs ŠBK Šamorín

EXTRALIGA: Sériu sme vyrovnali!

Aj druhý zápas potvrdil, že tieto play-off zápasy Extraligovej ženskej basketbalovej ligy sú veľmi vyrovnané. Naše družstvo je stále v hre o postup a rozhodne až tretí zápas, ktorý sa odohrá na pôde Šamorína. Naše ženy sa o to pričinili veľmi dobrým výkonom v prvom polčase a napriek tomu, že Šamorín v druhej časti zápasu mohutne finišoval, tak zápas skončil  naším  prvým víťazstvom nad týmto súperom.

CBK Košice – ŠBK Šamorín  69 : 66  (19:12, 22:12, 12:25, 16:17)

Body CBK: Kašperánová  24 Nigutová15, Tomajková 12, Mončeková 8, Krištofová 6, Škvareková 3, Liašenko 1

Naše družstvo nastúpilo v základnej  zostave Nigutová, Kašperánová, Mončeková, Ritochová  a Tomajková. Začiatok sa síce trocha podobal priebehu z prvého zápasu v Šamoríne, keď súper rýchlo viedol 2:8, ale naše hráčky vývoj otočili a na ihrisku predvádzali veľmi dobrý a koncentrovaný výkon. Postupne sa do hry zapojili aj ďalšie naše hráčky Krištofová, Liašenko,  Škvareková. Prvú štvrtinu sme veľmi dobre bránili a líderku ŠBK Šamorín Sujovú sme dokázali udržať na 2 bodoch. Výsledkom bol náš náskok o 7 bodov pred druhou štvrtinou. V druhej štvrtine to bolo ešte výraznejšie, keď naše dievčatá dominovali a náš náskok pred druhým polčasom sa zvýšil na rozdiel 17 bodov.

V  zápasoch vyrovnaných súperov však ani takýto náskok nemusí nič  znamenať a úspešný výsledok na konci zápasu nie je zaručený. V čase, keď sa zdalo, že hráčky ŠBK Šamorín sa už nedostanú naspäť do zápasu, tak sa začal vývoj zápasu obracať a v druhom polčase ukázal nielen svoju krásu, ale aj to, že zápas sa končí až po uplynutí 40 minúty riadneho hracieho času, ak nedôjde k predĺženiu. Nezachytili sme začiatok druhého polčasu a krátky časový úsek, ktorý trval 4 minúty, hosťujúce hráčky využili a vyhrali v pomere 14:2. Najmä Sujová a Luttmerdingová využili svoju silnú zbraň a v krátkom časovom slede premenili tri trojkové pokusy. Šamorínčanky Marcová a Vargová premenili dvojkové pokusy a zrazu pred poslednou časťou hry sme viedli už len o 4 body. Túto štvrtinu vyhral Šamorín 25:12.  V poslednej štvrtine Šamorín nielenže vyrovnal, keď ich strelecky ťahala Sujová a pod košom Vargová, ale dokonca sa dostali aj do vedenia. Družstvá sa tak začali naťahovať o každý kôš. Naše dievčatá dreli na doraz a bojovali o každý jeden bodík, keď nás strelecky držali najmä Kašperánová a Nigutová. Pôsobili nezlomne napriek tomu, že nás v tom čase trochu zradila streľba trestných hodov a naďalej sme sa trápili s trojkovou streľbou. Hráčky CBK sa dokázali vyrovnať dôrazu súperiek a naďalej tvrdo kráčali za prvou výhrou nad týmto súperom. Veľmi  dôležitý bol doslova akrobatický kôš Kašperánovej, ktorá následne premenila aj trestný hod po tvrdom strete so Sujovou. Obe súperiace družstvá sa v koncovke snažili riešiť veci tak, aby strhli zápas na svoju stranu. Naše dievčatá tlaku súperiek odolali a prvé víťazstvo nad súperom, s ktorým sme doteraz v extralige ešte nevyhrali, znamenal vyrovnanie tejto play-off série. O všetkom sa tak rozhodne v Šamoríne, kde sa odohrá tretí a rozhodujúci zápas.